Senzaparty.net | rozhovor | Sébastien Léger: “Buďte otevření!!”

nejzobrazovanejší fotoreporty minulého dne

10.10.2009 Disko Galaxy [LT] Fajn akce
25.03.2006 viz. popis [UL] Oxygen 6 - 1.část
 

Sébastien Léger: “Buďte otevření!!”

16.1.2009 14:52 Psp | rozhovor
 

Headliner Citadely, francouzský umělec Sébastien Léger, nemá v současnosti ani vteřinu času nazbyt, po hraní v jižní Americe nyní dostává do varu publikum ve Spojených státech. 23. ledna ovšem předvede neopakovatelnou jízdu u nás, v brněnském Bobycentru..

Několikrát jsi hrál v Česku, naposledy na open air festivalu Creamfields Central Europe. Pro všechny lidi tam to byl z mnoha důvodů nezapomenutelný zážitek, hlavně kvůli šílenému počasí. Jak na to nyní vzpomínáš?
Kotel pode mnou byl tehdy opravdu skvělý, naprosto dokonale jsem si užíval pětačtyřicet minut hraní, než se přihnala ta noční můra. Musím teď říct, že už se vážně necítím úplně dobře, když hrávám pod otevřeným nebem. Mám pocit, že někdy je skutečně věcí náhody, jestli jsou věci na pódiu správně uchycené. Takže od té doby se vždy ujišťuji, zda reproduktory nebo cokoliv visícího nad mou hlavou je velmi dobře upevněno. Jo a abych nezapomněl, něco Vám dlužím!

Na svém MySpace profilu píšeš, že už nemůžeš odpovědět každému, kdo tě prosí o poslech tracků na jeho profilu. Chtěl bys někdy vrátit zpět dobu, kdy to ještě bylo možné?
Tak občas se stane, že odpovím, když mi otázka přijde relevantní, ale jakmile jednou začneš odpovídat, můžeš si být jistý, že tě ta samá osoba brzy utluče dalšími otázkami... A když už neodpovíš, myslí si, že jsi arogantní a tak. Kdybych měl odpovědět každému, nikdy bych neměl čas skládat muziku, jezdit a hrát, vlastně bych ani nemohl spát!

Jak bys právě teď popsal své DJ sety? Hráváš často vlastní věci?
Hodně DJů rádo hraje 90% svých věcí. Abych byl upřímný, přijde mi to dost nudné a taky mám pocit, že z toho čiší slabý hudební rozhled. Ano, hrávám hodně svých skladeb, ale nejen ty. Přece je tu tolik jiné super muziky pro hraní a byla by ostuda ji nehrát! Můj set většinou začíná hodně houseově s pořádnou basou a pomalu graduje k techno peckám včetně mého vlastního materiálu. Pak nasazuji i starou dobrou klasiku a taky úplně nové promáče.

Už se na tebe těšíme na akci Citadela, co je nezbytné pro dav před tebou, aby si naplno užil tvůj set?
Abyste byli OTEVŘENÍ.

Sebastien Léger: Global Gathering Poland


Sebastien Léger: Qeensday - Amsterodam 2008


Sebastien Léger: Global Gathering Poland

diskuze

  • Buď první kdo napíše!
ver. 5.0 Generováno : 25.03.2023 1:44 © 2003 - 2023 Intercop | 2007 - 2023 design inspirated by Hedesign