Senzaparty.net | online report | RfP: Den druhý a jeho neštastný závěr

RfP: Den druhý a jeho neštastný závěr

6.7.2012 15:35 Pepíno | online report
 

Jak již jste asi slyšeli, druhý den festivalu byl ve znamení nenadálé bouře s devastujícími násladky. Výpadek proudu a zmatky návštěvníků ochromil i veškerou komunikaci výjma SMS.

Mobilní internet vysoce chyboval, vytáčení hovorů selhávalo a všude tma. Ale co se vlastně stalo? Během vystoupení, spíše k závěru, The Kooks se velmi rychle a nečekaně přihnala silná bouře s nározovým poryvem větru, který demoloval stany v kempu, ale i masivní konstrukce v areálu, pád jednoho ze stanů můžete vidět v přiloženém videu.

Dle vyjádření pořadatelů se naštěstí vše obešlo bez vážných zranění, nejhůře s lehkými zlomeninami. Po přibližně hodinovém dešti nastala z bezpečnostních důvodů evakuace areálu (odhadem 30 000 lidí) a následovala prohlídka všech stanů spojená se stabilizací či demontáží. Připravujeme pro vás i několik fotografii ze zařízení nočního vidění. Po prohlídce došlo k uzavření hlavních scén a obnoven byl provoz pouze hangárových stagi + COOL stanu. Později se k produkci přidal i Mirror stage a Youtube stage, na kterou se přemístil headliner večera Skrillex. Šapitó s kapacitou 12 000 osob bylo podle nás zaplněno přibližně na 15 000 přihlížejících v bahení lázni a několik dalších stovek, ne-li více, bylo zadržováno záterasem security. Vystoupení dalších headlineru Orbital a Faith no More bylo zrušeno.

Odjezd směrem na Hradec Králové byl znemožněn rozbahněním cest a zapadáním poškozenými stromy. Obnova provozu i odstraňování škod v i mimo areál probíhalo zcela profesionálně a ve velmi rychlém tempu, tímto patří chvála organizátorům, securitě, technikům a hasičům.
zdroj: idnes.cz

diskuze

  • Buď první kdo napíše!
ver. 5.0 Generováno : 05.06.2023 2:03 © 2003 - 2023 Intercop | 2007 - 2023 design inspirated by Hedesign