Senzaparty.net | festivaly | Se Staropramenem zpřístupňujeme Rock for People vozíčkářům

Se Staropramenem zpřístupňujeme Rock for People vozíčkářům

16.6.2014 07:29 Pepíno | festivaly
 

Být vozíčkářem na hudebním festivalu není jednoduché. Proto se Staropramen ve spolupráci s organizátory letních hudebních festivalů včetně Rock for People rozhodnul realizovat projekt „Festivaly bez zábran“.

Vyvýšená platforma s nájezdovou rampou pro kvalitnější rozhled i poslech nebo položení přechodových pásů, které vyrovnají terén a zpřístupní některé hůře dostupné části areálu hudebního festivalu. To jsou jen některé úpravy, na které se mohou těšit hendikepovaní návštěvníci festivalu Rock for People. „Vozíčkářům také nabídneme jim uzpůsobené zázemí například v podobě snížených barů. Toto zázemí bude i jakýmsi „meeting pointem“ pro vozíčkáře a jejich doprovod, navíc s vlastním programem, který je samozřejmě určen i pro běžné návštěvníky festivalu,“ upozorňuje Jana Bártová, manažerka odpověnostních projektů.


© www.klapper.cz

Zapojit se do projektu „Festivaly bez zábran“ a otevřít je vozíčkářům mohou všichni návštěvníci hudebních festivalů – a to platí jak pro jednotlivce, tak i celé skupiny. Je to totiž velmi snadné. Základní myšlenkou je sběr plastových víček a kovových zátek z nápojů. Díky nasbíraným víčkům a zátkám pak Staropramen společně se svými partnery společností Hottech s.r.o., RAJAN EKO s.r.o. a Remet spol., s.r.o. vytvoří na festivalech speciální rampu pro vozíčkáře, usnadní jim pohyb po areálu festivalů pomocí přechodových pásů a také zajistí zázemí pro občerstvení a odpočinek.

Víčka a zátky, které festivaloví návštěvníci přinesou, bude možné odevzdat ve sběrných místech označených logem projektu. Každý festivalový den pak tři nejaktivnější sběrači víček Staropramen a jeden nejaktivnější sběrač jakýchkoli víček, tzv. divoká karta, získá odměnu ve formě zajímavého festivalového zážitku.

Poděkování za pomoc a poradenství v přípravné fázi projektu patří také Lize vozíčkářů, České asociaci paraplegiků a Pražské organizaci vozíčkářů.

Více inforamcí najdete na stránkách projektu

diskuze

  • Buď první kdo napíše!
ver. 5.0 Generováno : 10.06.2023 6:31 © 2003 - 2023 Intercop | 2007 - 2023 design inspirated by Hedesign