Senzaparty.net | aktualita | On the Road aneb vypsané léto Vypsané fiXy

On the Road aneb vypsané léto Vypsané fiXy

27.5.2015 15:32 Pepíno | aktualita
 

Po loňském roce, kdy Vypsaná fixa oslavila dvacet let své existence vydáním alba Krásný smutný den a skvěle pojatým narozeninovým turné.

Což jim přineslo druhé místo za album roku a třetí místo za kapelu roku v anketě Žebřík 2014 a nominaci za kapelu roku v anketě Anděl 2014. Letos se chystá užít si léto hraním na festivalech, dva z toho spolupořádat a na podzim vyrazit na společné turné se skupinou Wohnout.

Úsečka naší letní existence je ohraničená dvěma body. Jsou to dva festivaly, které spolupořádáme. Začínáme v pátek 26. června v malebné vesničce Vápenný Podol, kde má chalupu náš bubeník Pítrs. Již šestým rokem pořádá malou, ale velice příjemnou akci PODOLFEST, kde tradičně zahrajeme společně s dalšími čtyřmi až pěti kapelami. Jedná se o naprostý opak velkého festivalu, odehrávající se v krásné lokalitě Železných hor. Druhým festivalem, na kterém se podílíme, je benefiční festival ON THE ROAD (www.ontheroadfestival.com), který pořádáme 28. - 29. srpna v areálu u Čochtana u Lázní Bohdaneč společně s kamarády z občanského sdružení DEA DEALBATA. Letos slavíme deset let existence festivalu a společně s námi to oslaví Sto Zvířat, Skyline, Mucha, Květy nebo Eéčka a také spřátelené pardubické kapely Dukla a Volant a mnoho dalších. K tomuto festivalu máme i hymnu, která hrdě nese název On the Road,“ říká frontman kapely Márdi.

On the Road


Kapelu je živě možno vidět na Majálesech během dubna a května a na vybraných letních festivalech jako jsou Votvírák, Rock for People, Randál fest 2015 a dalších. Na podzim je připraveno společné turné s kapelou Wohnout.
Více informací k aktuálním koncertům naleznete na www.vypsanafixa.cz a na www.ontheroadfestival.com.

diskuze

  • Buď první kdo napíše!
ver. 5.0 Generováno : 05.06.2023 1:25 © 2003 - 2023 Intercop | 2007 - 2023 design inspirated by Hedesign