Senzaparty.net | rozhovor | Rozhovor s Petrem Kolářem

Rozhovor s Petrem Kolářem

31.5.2010 09:12 Psp | rozhovor
 

Petr Kolář vystoupí v červnu v Ústí nad Labem v rámci svého akustického turné. Jak tento nápad vznikl či jestli Petr připravuje novou desku pojednává následující rozhovor.

Jak vznikl nápad pořádat Letní akustické turné po České republice?
V loňském roce se uskutečnilo velice úspěšné Jarní akustické turné v kamenných divadlech a kulturních domech, které bylo už před zahájením vyprodané. Diváci byli nadšení, nám se koncerty taky moc líbily, a proto jsme se rozhodli, že letos akustické turné zopakujeme, ale v prostorách s větší kapacitou – v letních amfiteátrech, na hradech a zámcích – tedy venku pod širým nebem. Taky jsme chtěli podpořit 2CD+DVD „Akusticky v Karlíně“, které vyšlo na podzim a je to živý záznam akustického koncertu z Hudebního divadla Karlín. Komplet obsahuje 2CD a DVD s více než dvouhodinovým záznamem koncertu, 3 videoklipy, dokument z turné atd. Nápad to byl tedy společný – můj a mého produkčního týmu. Chtěli jsme koncerty uskutečnit hlavně na hradech a zámcích, v letních amfiteátrech. Podařilo se nám to a myslím, že všechna místa jsou zajímavá!

Na co se mohou Vaši fanoušci těšit?
Mohou se těšit na úžasnou atmosféru letních amfiteátrů, hradů a zámků. Celkem 12 koncertů Letního akustického turné se uskuteční od května do září 2010. Zahrajeme akustické aranže těch známějších písniček jako např. „Ještě, že tě lásko mám“, „Vyznání“, „Jsem sám“ nebo „Jednou nebe zavolá“, ale i dalších písní, které vyšly na mých deskách. Fanoušci se mohou těšit také na několik písní z muzikálů, kde jsem hrál a určitě se objeví také nová píseň z připravované desky.

Kdo Vás na turné doprovodí? Případně kdo Vám bude dělat „předskokana“?
Na koncertech mě doprovodí stejně jako v loňském roce moje kapela ve složení: Karel Mařík – piano a akordeon, Jan Alan – basová kytara, Richard Böhm – bicí, Roman Voch – kytara a samozřejmě také smyčcový kvartet. Hostem koncertů bude zpěvačka Iva Marešová & 999, což je novinka. Jako překvapení zahrajeme právě s Ivou společný duet.

Od vydání desky „Bez křídel“ uplynuly již tři roky, chystáte něco nového?
Připravuji novou desku, rád bych ji vydal na podzim před Vánocemi. Pracuji na nových písničkách, určitě nějaká z nich zazní na turné. Nechte se překvapit.

Co byste na závěr vzkázal fanouškům?
Rád bych vás všechny pozval na Letní akustické turné! Těším se na vás!

O vstupy na Turné si můžete zasoutěžit v naší soutěži pod tímto odkazem nebo v sekci soutěže pod hlavním menu.

diskuze

  • Buď první kdo napíše!
ver. 5.0 Generováno : 05.06.2023 2:13 © 2003 - 2023 Intercop | 2007 - 2023 design inspirated by Hedesign