Senzaparty.net | aktualita | Rozhovor s Petrem Kolářem

Rozhovor s Petrem Kolářem

17.6.2010 03:19 Psp | aktualita
 

Petr Kolář navštíví v rámci svého Letního akustického tour 2010 i Ústí nad Labem. Před vypuknutím koncertu, který bude 24.6. v Letním Kině, nám odpověděl na pár otázek.

Můžete prozradit více o svém tetování? Co má představovat, proč jste si jej nechal udělat a zda byste do toho dnes šel znovu? Či to snad byl hřích mládí?
Moje tetování vyjadřuje můj osudový životní příběh. Nechal jsem si vytetovat na své tělo svůj osud, který vztahuje ruku k divadelním maskám, které mě provázejí už docela dlouho. Vzhledem k tomu, že jsem křtěný katolík, mám na zádech výjev z Bible, kde dobro vítězí nad zlem. Takže to určitě není hřích z mládí. Šel bych do toho znovu.

Jedete právě akustické turné, které zve i rodiny s dětmi. Na které akci vy jste byl takto naposledy s rodinou? Udělal jste si čas a byl to pro všechny svátek…
Naposledy jsem byl s rodinou na dětském dni u nás v Uhříněvsi. I tam jsem bohužel vystupoval, ale jen krátce. Nejraději jsme však spolu doma nebo chodíme do přírody. Moje žena pochází z Brna, tak jsme teď byli společně na mém koncertě na Hradu Špilberk. Manželka Zuzka dorazila se synem Péťou, ale také s malým Honzíkem, což bylo fajn.

Potkal, resp. zahlédl jsem vás na premiéře rockové opery Oidipus Tyranus. Umíte si představit, že byste v ní také hrál? Zpíval…
Byl jsem se podívat, protože mám spoustu kamarádů, kteří v tomto projektu zpívají. Dostal jsem i nabídku, ale bohužel jsme ji musel z časových důvodů odmítnout. Je to výborné rockové dílo, nic podobného tu mám pocit není.

Kdo se vám tam líbil, jak zajímavé vám to přišlo?
Všechny postavy byly zajímavé. Znám Viktora Dyka, Leška Semelku, Honzu Toužimského. Všichni byli výborní. Určitě to byl zážitek.

Akustické turné – připočteme-li i koncerty, které už se odehrály uvnitř divadel – je dost rozsáhlé. Je ale i místo, kde jste zatím nevystoupili, a rád byste se tam představil?
Je spoustu krásných míst v naší zemi, kde jsem ještě nevystupoval, a kde bych chtěl v budoucnu hrát. Nezáleží to však jenom na mně, je to otázka promotérů atd. V rámci Letního akustického turné jsme vybrali plno zajímavých míst a pokud pojedeme turné v budoucnu – zase se budeme snažit zvolit pěkná místa.

Dá se říci, že svými akustickými koncerty „dobýváte“ hrady a zámky?
Dá se říci, že opravdu pomyslně „dobýváme“ hrady a zámky. Na koncertech je příjemná atmosféra. Každý koncert má svůj vývoj a gradaci. Na konci lidé vstávají a tancují, takže si to všichni užíváme.

Být naše země rozlehlá, jako třeba Amerika či Rusko, uměl bych si představit, že vyjedete na turné v autokaru s celou rodinou a uděláte si tak pěknou dovolenou. Je to bláznivý nápad?
Vím, že to takto kapely z větších zemí dělají a musí to být fajn. Pokud by to bylo možné u nás, určitě bych se tomu nebránil a líbilo by se mi to. Bral bych to jako krásný výlet.

Prozraďte – v čem se vaše současné turné liší od toho, co je zaznamenáno na CD a DVD?
Koncerty jsou letos venku „pod hvězdami“ – v letních amfiteátrech, na hradech a zámcích. V loňském roce se turné konalo v kamenných divadlech. Jako hosta máme letos zpěvačku Ivu Marešovou se svojí kapelou 999, což je určitě zpestření. Máme novou scénu a projekce. Hrajeme také novou píseň z připravované desky a duet s Ivou Marešovou. Všechny písničky jsou tak jako v loňském roce v nových akustických aranžích.

Zpíváte už i novinky, které předznamenávají vaši novou řadovou desku, či nějaký muzikál? Bylo by přeci ideální takto je na lidech vyzkoušet, ne?
Hrajeme jednu novou píseň z připravované desky, která by měl vyjít na podzim. Dále hrajeme několik písní z muzikálů. Diváci se mohou těšit také na duet se zpěvačkou Ivou Marešovou.

Každá správná show má být dobře vygradovaná, mít své vrcholy. Které písničky je v případě vašeho turné tvoří? A proč?
Necháváme si na závěr ty nejznámějsí písničky – „Jednou nebe zavolá“ či „Ještě že Tě, lásko. mám“. Je to záměr, aby koncerty gradovaly. Myslím, že se nám to daří, lidé si koncerty užívají, na závěr vstávají a tancují.

Co chystáte, co vás ještě letos čeká?
Máme před sebou ještě několik koncertů v rámci Letního akustického turné. Během léta jedeme s kapelou ještě několik letních festivalů. Připravuji také novou desku, která by měla vyjít na podzim.

Na turné vás doprovází i smyčce. Je to pro vás hodně neobvyklé – a zpestření pro publikum? A proč právě tito lidé? Lze říci, že jste se navzájem našli?
Smyčcové kvarteto mě už doprovázelo na loňském akustickém turné. Známe se ale už z minulosti, spolupracovali jsme spolu na projektu Dana Landy Roquiem. Smyčce koncerty obohacují, určitě je to zpestření pro diváky.

diskuze

  • Buď první kdo napíše!
ver. 5.0 Generováno : 05.06.2023 3:09 © 2003 - 2023 Intercop | 2007 - 2023 design inspirated by Hedesign