Senzaparty.net | aktualita | Röyksopp představí nové album Senior nejen na OAF

Röyksopp představí nové album Senior nejen na OAF

12.7.2010 09:30 Tonez | aktualita
 

Norští Röyksopp nejen vystoupí jako hlavní headliner Open Air Field festivalu, ale představí zde i skladby ze svého nového alba Senior, které oficiálně vyjde necelý měsíc po festivalu v Panenském Týnci.

Röyksopp, Elektroničtí mágové z Norska, konečně svým fanouškům oficiálně oznámili termín vydání desky „Senior“. Den D nastane 13. září 2010. Ovšem čeští obdivovatelé křišťálové čistoty severského zvuku budou mít k dispozici vydatný Seniorský hudební předkrm. Röyksopp se totiž ze svých zamrzlých iglú za polárním kruhem vydají na Open Air Festival. V Panenském Týnci zahrají některé skladby z chystaného alba a doplní je hitovkami z ostatních desek. [p]Junior & Senior – dvě tváře Röyksopp
Torbjoern Brundtland a Svein Berge, které společně známe jako Röyksopp, se v průběhu roku 2008 rozhodli, že je na čase přijít opět s novým hudebním materiálem. Ale protože desky vycházejí v době internetových vydavatelství jako houby po lijáku, Röyksopp šli svou cestou, ostatně jako vždy. Připravili materiál rovnou na dvě desky. První z nich spatřila světlo světa na jaře loňského roku. Nesla název „Junior“ a znamenala návrat k tanečním a hravým kořenům Röyksopp, tedy na zlatou éru z dob desky „Melody A.M.“ Svými vokály okořenila album švédská zpěvačka Robyn, kterou si můžete pamatovat třeba z hitového singlu „The Girl and the Robot“. Ale Torbjoern a Svein nejsou jen průkopníci hravých chytlavých melodií. Mají i druhou osobnost, o které bude vypovídat právě album „Senior“.Kapela na svých internetových stránkách vysvětluje, že deska Senior je o zkušenostech. „Naše dvě poslední desky jsou jako pokrevní příbuzní. Reprezentují dva velice odlišné umělecké postoje Röyksopp. „Junior“ klade důraz na vokály, zapamatovatelné melodie a harmonie. Album má energii a číší z něj mladistvý přístup,“ prohlašují Röyksopp. „Zatímco Senior je introvertní, pohodlný a půvabný protějšek, který přímo přetéká temnými tajemstvími a překroucenými vzpomínkami. Deska říká „jsem už starý a mám zkušenosti,“ dodává severská dvojka.

Žádné vyzobávání
Záměrem Röyksopp při nahrávání desky Senior bylo vytvořit jeden příběh a ne několik nenavazujících skladeb. „Každá píseň má svou specifickou úlohu v rámci celku. Všechny skladby jsme skládali s tím, že musí fungovat s ostatními v rámci celé desky,“ říkají Röyksopp. Podle kapely je Senior vlastně útokem na dnešní dobu MP3 přehrávačů, kdy většina lidí jen „vyzobává“ to nejlepší z desek nejrůznějších interpretů všech žánrů. Chystaná deska bude mít devět skladeb a už podle jejich názvů je jasné, že půjdou pořádně „do hloubky“. Například úvodní „And The Forest Began To Sing“ („A les začal zpívat“) dává tušit, že budeme mít co do činění s objevováním hloubky severské duše.


Senzaparty.net

diskuze

  • Buď první kdo napíše!
ver. 5.0 Generováno : 05.06.2023 1:56 © 2003 - 2023 Intercop | 2007 - 2023 design inspirated by Hedesign