Senzaparty.net | festivaly | RfP: Letos vás proženou i chrti - The Afghan Whigs

RfP: Letos vás proženou i chrti - The Afghan Whigs

6.3.2014 11:34 Pepíno | festivaly
 

Pamětníci skvělých koncertů téhle party, která vznikla v americkém Cincinnati v roce 1988, již nedoufali, že se s jednou ze zásadních skupin grungeové éry ještě někdy na pódiu setkají. Takže i pro ně budou The Afghan Whigs velkým dárkem.

Jen pozor na hodně explicitní klip: v 90. letech u něj omdlela nejedna maminka či babička...The Afghan Whigs se rozešli počátkem nového milénia a dlouho to vypadalo, že slova frontmana Grega Dulliho, o tom že nemá v úmyslu s kapelou pokračovat, budou platit stále. Cesty bývalých spoluhráčů se však po čase opět protnuly, a tak se po deseti letech znovuobjevil band, jehož kombinace garážového rocku, grunge a punku je jedním z milníků rockové historie.

Comeback kapely má však na hony daleko k sentimentálnímu vzpomínání! Magická chemie Afghan Whigs stále funguje, koncerty jsou plné energie a navíc kapela v dubnu vydá u prestižního labelu Sub Pop (toho samého, kde počátkem 90. let nahráli tři alba, jež formaci ukotvily na scéně americké alternativy) nové album Do to the Beast.

Novou nahrávku chlapíci uvedou koncerty na legendárním kalifornském festivalu Coachella, čímž odstartují velké světové turné. A tak v červenci tihle stále energičtí afghánští chrti (jak zní překlad názvu kapely) pěkně proženou kompletní osazenstvo hradeckého letiště. Jejich často temné písně, před jejichž silou není úniku, budou patřit jistě k vrcholům letošního Rock for People…

http://youtu.be/cx99Kecmuy8
http://youtu.be/YGVp-N6PbEQ
www.theafghanwhigs.com
www.facebook.com/TheAfghanWhigsOfficial
www.youtube.com/AfghanWhigsOfficial

diskuze

  • Buď první kdo napíše!
ver. 5.0 Generováno : 10.06.2023 7:18 © 2003 - 2023 Intercop | 2007 - 2023 design inspirated by Hedesign