Senzaparty.net | festivaly | RfP: Slavní protinožci – The Naked and Famous!

nejzobrazovanejší fotoreporty minulého dne

22.08.2009 Letiště Hradčany [CL] MIMOŇSKÉ Války XV.
19.07.2014 Pod kaďanským hradem [CV] Vysmáté léto Kadaň
02.12.2009 ULeguana [UL] Vítání prvňáčků
 

RfP: Slavní protinožci – The Naked and Famous!

6.3.2014 11:43 Pepíno | festivaly
 

Ne, nebojte se, stále komunikujeme v mezích slušnosti, to jen kapela The Naked and Famous si vybrala lehce provokativní název.

Skupina z druhé strany zeměkoule nehrává na Rock for People každý den, ale to není jediný důvod, proč být zvědaví na tuhle bandu z novozálandského Aucklandu.

Kapela, jejíž styl někteří řadí mezi elektro indie pop a jiní hovoří o vlivu postpunkových osmdesátek, je hlavně skvělým koncertním bandem. Na Novém Zélandu patří k největším hvězdám a respekt si již vydobyli v 25 dalších zemích.

Charismatická zpěvačka a klávesistka s lehce orientálním šarmem Alisa Xayalith, kytarista a zpěvák Thom Powers, zvukař a klávesista Aaronem Short natočili v roce 2008 na Aucklandské hudební akademii první EP. Pro svůj projekt zvolili jméno podle textu trip hopové ikony Trickyho, který zpívá v písni Tricky Kid s úšklebkem o kultu celebrit, kde "everybody wants to be naked and famous", každý chce být nahý a známý.

O rok později se stabilizovala pětičlenná sestava s Davidem Beadlem na basu a bubeníkem Jesse Woodem. Průlom byl singl "Young Blood", který opanoval v červnu 2010 novozélandskou hitparádu. Následující debutové album Passive Me, Aggressive You zcela ovládlo Nový Zéland a v dalším roce zvítězilo v nejdůležitějším hudebním klání New Zealand Music Awards v kategoriích Album of the Year, Single of the Year, Best Group, Breakthrough Artist of the Year, Best Alternative Album a the People's Choice Award, a posbíralo řadu dalších nominací, včetně té od britské BBC v kategorii Sound of 2011.

The Naked and Famous vyjíždí na úspěšné turné, absolvují 250 koncertů ve 24 zemích. S mezinárodním renomé přichází přesídlení celé kapely do Los Angeles v USA a práce na dalším albu In Rolling Waves, které vyšlo v září 2013.

O pozitivním přijetí tvorby skupiny svědčí i častý výskyt jejích nahrávek ve filmu a v televizi, hlavní devízou však zůstavají živé koncerty. A tak se můžem tešit, že budou platit lapidární slova jednoho z recenzentů „...určitě nebudete zklamáni!” i na letošním Rock for People.

http://youtu.be/0YuSg4mts9E
http://youtu.be/gqUJdcCjUIA
http://youtu.be/gmt52LWr41E
www.thenakedandfamous.com
www.facebook.com/tnafofficial
www.youtube.com/NakedFamousVEVO

diskuze

  • Buď první kdo napíše!
ver. 5.0 Generováno : 10.06.2023 6:39 © 2003 - 2023 Intercop | 2007 - 2023 design inspirated by Hedesign