Senzaparty.net | festivaly | RfP: Ještě před východem slunce: Tricot z Japonska

RfP: Ještě před východem slunce: Tricot z Japonska

6.3.2014 11:45 Pepíno | festivaly
 

Zájemci o bizarní kapely z japonské hudební scény nejezdí na RfP zbůhdarma: vloni se zdatně popasovali s Karlem Gottem na vedlejší scéně nagojští Deathgaze. A letos?

Křepčivý post-rockový ansámbl Tricot.

Letošní pohled do této země, kde je možné opravdu mnohé, nám zprostředkují tři dámy z Kjóta, vystupující pod jménem Tricot. Nenechte se mýlit, nejde o žádné distinguované krásky v kimonu, ale o pořádně rozjeté roštěnky, které umí svá trika na pódiu pěkně propotit. A občas i roztrhat.

Bubenickou sesli a čtvrtý post v pozadí ponechali blahosklonně jedinému muži v kapele Kazutaka Komakimu. Jinak ale pódiu vládne pevnou a energickou rukou dámský triumvirát v následujícím složení: hlavní zpěvačka a kytaristka Ikkyu Nakajima, kytaristka a občasná zpěvačka Motoko “Motifour” Kida a baskytaristka Hiromi “Hirohiro” Sagane.

Kapele se již dostalo mezinárodního mediálního ohlasu. Někteří řadí jejich dravý projev do přihrádky math rocku, někdo mluví o post-rocku. Důležité ale je, že japonské divoženky vyráží letos poprvé do světa a vůbec poprvé v Evropě zahrají právě na Rock for People.

http://youtu.be/P_B_GalsJrE
http://youtu.be/PdU8PKK3VS4
http://youtu.be/8RnoV1XZRFw
http://youtu.be/HrjCQ1eyjxs
http://www.tricot.tv
http://www.facebook.com/bakuretsurecords.tricot
http://www.youtube.com/tricot0901/videos

diskuze

  • Buď první kdo napíše!
ver. 5.0 Generováno : 10.06.2023 6:24 © 2003 - 2023 Intercop | 2007 - 2023 design inspirated by Hedesign