Senzaparty.net | festivaly | RfP: 20. narozeniny oslavíme také v Českém Brodě!

nejzobrazovanejší fotoreporty minulého dne

22.08.2009 Letiště Hradčany [CL] MIMOŇSKÉ Války XV.
19.07.2014 Pod kaďanským hradem [CV] Vysmáté léto Kadaň
02.12.2009 ULeguana [UL] Vítání prvňáčků
 

RfP: 20. narozeniny oslavíme také v Českém Brodě!

9.5.2014 10:11 Pepíno | festivaly
 

Je docela možné, že někteří z fandů, kteří se letos vydají na Rock for People do Hradce Králové, vůbec netuší, že tenhle festival nemá své kořeny zde, ale v Českém Brodě.

Právě tam před dvaceti lety začala historie jednoho z největších českých rockových open air festivalů.  A druhé kulaté výročí téhle letní párty jsme se rozhodli oslavit mimo jiné jednodenním vzpomínkovým festivalem v původním místě konání, v sobotu 23. srpna. Těšte se tedy na festival BROD!

Na dvou pódiích vystoupí v areálu českobrodského stadiónu 12 českých kapel, které jsou s Rock for People neodmyslitelně spjaty. Vždyť třeba Medvěd 009 vystupoval hned na prvním ročníku, Tata Bojs nebo Hudba Praha na ročníku druhém, tedy v roce 1996 a takhle by se dalo pokračovat.

Pořadatelé se chystají do příprav a vzpomínek aktivně zapojit nejen kapely, ale i všechny příznivce a pamětníky uplynulých ročníků festivalu - součástí areálu tak bude i muzeum Rock for People.

Jeden z otců zakladatelů, Petr Fořt, vypráví o počátcích RfP: „Za těch prvních 12 let v Českém Brodě od roku 1995 jsme si toho zažili opravdu nepočítaně. Leckdy nám připravilo nečekané historky počasí, jindy návštěvníci, pracanti ze zákulisí, ale také třeba závistivci a škodiči,“ a s úsměvem vzpomíná i na první střet s realitou světa rozpočtů, daní a financí: " Výtěžek z prvního ročníku na Bylanský dětský ústav přinesl postiženým dětem pec na keramiku a hrnčířský kruh a my měli dobrý pocit. Ale po čase jsme zjistili, že jsme si měli něco schovat na daně. Od té doby jsme se museli začít učit pracovat se zákony, účetnictvím a jinými nezbednostmi, které byly tak trochu za hranicí našich tehdejších svobodomyslných představ..."

Festival Rock for People poprvé proběhl v Českém Brodě v roce 1995 za účasti 18 českých kapel a 1100 návštěvníků. „Vzpomínky na první ročník jsou nádherné…od místní stavební firmy a našeho kamaráda Vaška Nováka jsme si půjčili lešenářské trubky, svorky a podlážky a rozhodli se sami vystavět pódium. Neměli jsme zkušenosti a časově to moc neodhadli. Po asi 30 hodinách non-stop práce, jsme ještě hodinu před vpuštěním prvních diváků do areálu, uřezávali vyčnívající konce trubek karboflexkou a začišťovali tak stage," vzpomíná na první ročník Petr Fořt.

Během let se festival stal pravidelnou klíčovou událostí české festivalové sezóny. V roce 1999 se objevil první zahraniční headliner. V roce 2006 pokořil festival hranici 20 tisíc návštěvníků a narazil tím na kapacitní limit. I proto se v následujícím roce přesunul do tehdy vznikajícího Festivalparku na bývalém vojenském letišti v Hradci Králové.

Návštěvnost posledních ročníků, na nichž vystupuje zpravidla více než 150 účinkujících, se pohybuje kolem 30 tisíc diváků. Prověřené hodnoty festivalu a schopnost seznamovat posluchače s nejnovějšími trendy od rockové hudby po elektroniku jej staví do čela pelotonu českých hudebních festivalů.

Narozeninový Rock For People v Českém Brodě proběhne 23. srpna 2014 od 12:30 hodin. Vstupenky jsou k dispozici na www.ticketsforpeople.cz. Prvních 500 vstupenek za 350 Kč, dalších 1500 kusů pak za 400 Kč. Ostatní předprodeje nabídnou vstupenky za 450 Kč a na místě budou k mání za 550 Kč. Vzhledem k velikosti areálu je počet vstupenek omezen.

Více informací na http://brod20.rockforpeople.cz

diskuze

  • Buď první kdo napíše!
ver. 5.0 Generováno : 10.06.2023 6:52 © 2003 - 2023 Intercop | 2007 - 2023 design inspirated by Hedesign