Senzaparty.net | festivaly | RfP: Madness stáli u základů Sto zvířat nebo Polemic!

nejzobrazovanejší fotoreporty minulého dne

22.08.2009 Letiště Hradčany [CL] MIMOŇSKÉ Války XV.
19.07.2014 Pod kaďanským hradem [CV] Vysmáté léto Kadaň
02.12.2009 ULeguana [UL] Vítání prvňáčků
 

RfP: Madness stáli u základů Sto zvířat nebo Polemic!

9.5.2014 12:16 Pepíno | festivaly
 

Se slovem "legendy" se v českém prostředí zachází trochu lacině. Přehání se s ním.

Jak ale jinak označit Madness - kapelu, ke které se několik desetiletí hlásí i sami hudebníci například ze Sto zvířat, The Chancers nebo Polemic! Přečtěte si několik krásných a výstižných vět, které nám na adresu Madness napsali frontmani zmíněných kapel. Děkujeme!

Jan Kalina, Sto zvířat (majitel všech alb a EP Madness, člen oficiálního anglického fanklubu, přijatý osobně podepsaným dopisem kytaristy Chrissyho "Boye" Foremana)
„Pro mě MADNESS znamená možná ten největší a nejzásadnější důvod vzniku STO ZVÍŘAT. Když jsme je společně s Frantou Vyskočilem (dnes věhlasným právníkem) a Kubou Suchým (synkem semaforského Jiřího Suchého) v 80. letech objevili, bylo to zjevení. Nevěděli jsme, že je to ska, ale já chtěl okamžitě hrát přesně takovou veselou melodickou a chytrou muziku jako oni. A tak jsme po návratu z vojny v roce 1990 založili s Tomášem Belkem a Janou Jelínkovou STO ZVÍŘAT. Když jsme pak o pár let později hráli ve francouzském Grenoblu, tak druhý den po nás v klubu hrála nějaká anglická ska partička a v čele měli neuvěřitelnýho šoumena saxofonistu. My jsme asi od druhý jejich písničky tančili na podiu, někdo z nás ho nosil na zádech, on u toho zpíval místo mikrofonu do banánu... Teprve další den na koncertě v Ženevě nám někdo řekl, že to byl madnessáckej saxofonista Lee Thompson! A já ho nepoznal! Můj idol byl tak maličkej a já ho znal jen z fotek a myslel, že je to kus chlapa. Takže jestli ho uvidím na RFP lítat při sóle ve vzduchu, což je jeho parádní disciplína, budu šťastný až hanba.“

Bejzo (Polemic)
„Pre mňa bol Madness vôbec dôvodom, prečo som sa začal venovať hudbe. Po vypočutí inštrumentálky One step beyond som už nechcel nič iné počúvať a hrať. :-) Zároveň je to kapela, ktorá zmazala hranice medzi mainstreamom a undergroundom, čím Madness patrí obom komunitám bez toho aby niekto na nich pozeral cez prsty. Z ich songov je cítíť maximálny nadhľad a úprimnosť, čo pri súčasnej producentsky vyšperkovanej hudbe je už vymretý jav. Pre mňa táto kapela zosáva fenoménom a už teraz sa na nich teším!!!”

Simon Ruffskank (The Chancers)
„Madness mě písničkou Decieves The Eye, kterou jsme o třicet let později předělali s The Chancers pro mezinárodní kompilaci, inspirovali k mé kariéře zlodějíčka. Dohromady jsem jako kluk po obchodech ukradl hned několik odznáčků. Taky mi ukázali, že skrz písničku lze oživit skvělé příběhy a postavy. Nejlepší tradice londýnských hudebních sálů a dickens pokračují v dál v rytmech ska se sociálně citlivým vědomím.“

diskuze

  • Buď první kdo napíše!
ver. 5.0 Generováno : 10.06.2023 6:15 © 2003 - 2023 Intercop | 2007 - 2023 design inspirated by Hedesign