Senzaparty.net | festivaly | RfP: 7 weeks, Compact Disk Dummies a Deap Vally!

nejctenejší clánky minulého dne

videoreporty | 22.07.2014 Vysmáté léto Kadaň - aftermovie
aktuality | 29.05.2008 Dvouúrovňová stage na Apokalypse
 

RfP: 7 weeks, Compact Disk Dummies a Deap Vally!

10.5.2014 12:19 Pepíno | festivaly
 

Chtěli jste čerstvá jména? Máte je mít! Radujme se společně ze syrového dámského dua Deap Vally, electro-šamanů Compact Disk Dummies a temných a drsných rockerů 7 weeks z Francie, připomínajících naše LVMEN.

Jde jen o závdavek daleko početnější množiny kapel, jimž věnujeme celou showcase stage. Letos 3. největší a "powered by ZOOT"!

DEAP VALLY
Jmenujeme se Julie a Lindsey a děláme strašnej kravál.” Tuto vyčerpávající informaci najdete na facebookové stránce losangeleského dámského tandemu Deap Vally. A take se zde dozvíte, že jejich oblíbenou činností je pletení a háčkování. Na letošním RfP se budete moci přesvědčit, která z těchto informací je pravdivější.

Duo vzniklo v Los Angeles v roce 2011 - údajně se skutečně setkaly poprvé na lekci háčkování, kde lektorkou byla Julie a Lindsey nadšenou studentkou. Brzy se ale daly do řeči o hudbě i životě, a kapela byla na světě. U kolébky jejich syrového blues-rockově garážového zvuku stála společná láska k Led Zeppelin. Na jednom z jejich prvních koncertů se údajně Marilyn Manson protlačil do první řady a provokoval je. Když ale dohrály, první co jim řekl, bylo: "Můžu se stát vaším groupiem?"

Do povědomí se dostaly již po vydání jejich prvního singlu "Gonna Make My Own Money" v červnu 2012. Jejich brutální způsob hraní a vystupování na pódiu zaujal Bena Lovetta z kapely Mumford & Sons, který jim nabídl vydání debutového alba na svém labelu Communion. Pod názvem Sistrionix vyšlo vloni a potvrdilo jejich pověst rázného a energického dua.

Kapelu si pozval na pódium i Josh Homme z QOTSA. Znalci a příznivci jejich brutální a na kost ohlodaný rock a vokální projev Lindsey  přirovnávají nejen k Led Zeppelin, ale i k Janis Joplin. S občasnými připodobněními k barbínám si hlavu skutečně nedělají: "Když se na nás lidé vidí v civilu, udělají si nějaký úsudek. Ale když nás pak vidí hrát na pódiu, jejich představa se roztříští na kousky..." říká bubenice Julie Edwards, "... a  to je na tom to krásný!"

http://youtu.be/c2OjVFp54po
http://youtu.be/jBVUFKBN19k
http://youtu.be/adsEE5e0PKg
http://www.deapvally.com
http://www.facebook.com/deapvally
http://www.youtube.com/user/DeapVallyVEVO

7 WEEKS
Tahle francouzská stoner rocková parta vznikla ve francouzském Limoges v roce 2006. Během osmi let poctivého hraní si 7 weeks vydobyli renomé po celé Evropě. Pro příznivce Rock for People nejsou zcela neznámí, zaujali zde totiž již v roce 2009 a objevili se i loni v ostravském klubu Barrák.

Debutovali albem All Channels Off a za svoji kariéru hráli již vedle takových kapel, jako jsou  Arctic Monkeys, Placebo, The Datsuns, Brant Bjork, The Inspector Cluzo, The Vibrators, The Damned, nebo Mass Hysteria. Pozice jim upevnilo i úspěšné společné turné s Suicidal Tendencies nebo Infectious Grooves. V loňském roce jim také vyšlo velmi dobře přijaté album Carnivora.
Stoner rock z francouzského středozápadu v podání 7 weeks mocně zaduní i na hradeckém letišti a jistě nadchne nejednoho zastánce tvrdších žánrů.

https://www.youtube.com/watch?v=9O9Xq994c4Y
http://youtu.be/NtcGDdc0xoM
http://youtu.be/aTuUtE2ndiM
http://www.7weeks.fr
http://www.facebook.com/pages/7-weeks/292332208858
http://www.youtube.com/7WEEKSMUSIC

Compact Disk Dummies
Belgický electropunk je fenomén, který již delší čas zanechává na evropské hudební scéně viditelnou stopu. Rock for People poprvé představuje duo skládající se ze dvou bratrů, kteří propadli elektronickým experimentům, dunění basové linky a vyjícím kytarám.

Compact Disk Dummies jsou (doslova), nejmladší členové belgické electro-rockové rodiny, do které můžeme zahrnout Telex, Soulwax, Goose, The Subs, Front 242 nebo The Neon Judgement. Po loňských úspěšných setech na prestižních festivalech Lokerse Feesten v Lokerenu a Pukkelpopu jistě získají cenné ostruhy a přízeň diváků i na Rock for People.

http://youtu.be/J1Ccy41XEvQ
http://youtu.be/-deYYxazvD0
http://youtu.be/3FtWi3tLC68
http://www.compactdiskdummies.info
http://www.facebook.com/CompactDiskDummies
http://www.youtube.com/channel/UCDjB7n19S78atEc4QRjkg7A

diskuze

  • Buď první kdo napíše!
ver. 5.0 Generováno : 21.05.2018 2:52 © 2003 - 2018 Intercop | 2007 - 2018 design inspirated by Hedesign