Senzaparty.net | festivaly | Rock for People prověří vozíčkáři z The Tap Tap a Steven Seagal!

Rock for People prověří vozíčkáři z The Tap Tap a Steven Seagal!

3.7.2014 14:56 Pepíno | festivaly
 

Bezbariérový pro vozíčkáře i pro příznivce humoru – takový je letošní festival Rock for People, který až do soboty 5. července probíhá ve Festivalparku v Hradci Králové.

Postarají se o to hudebníci z kapely The Tap Tap, kteří na Staropramen stage vystoupí ve čtvrtek 3. července.

Už nyní si však návštěvníci mohou prohlédnout na třech místech výstavu kreslených vtipů o lidech s hendikepem, jejichž autory jsou kreslíři známí především z časopisu Sorry – Jiří Koštýř, Marek Douša, Radovan Rakus, Michal Hrdý, Karel Vrána, Lucie Seifertová alias Pančo, Marek Setíkovský (Setík) či spoluzakladatel Sorry Fefík. Konkrétně v prostoru před hlavní Rock for People stage, Press centru nebo v designovém VIP baru. Kolekce zhruba pěti desítek obrázků upozorňuje na význam černého humoru jako důležité schopnosti komunikovat o vážných věcech s nadhledem.

Výstava je obrazovým doprovodem turné The Tap Tap Načerno, které je pořádáno na podporu sbírky na dostavbu areálu Jedličkova ústavu a škol. A právě podpoře tohoto projektu přitakal i management jedné z hvězd letošního Rock for People – Stevena Seagala, který vystoupí s The Tap Tap. "Kdyby hudba nebyla naprosto univerzální jazyk, asi bychom se se Stevenem nikdy nepotkali. Ale protože v muzice je možné všechno, zahrajme společně písničku "Frosty" od Alberta Collinse. Je to bluesové sólo pro Stevenovu kytaru a náš úkol je jeho hru vygradovat až k naprostému šílenství. Potom nás Steven naučí pár chvatů z Aikida a my ho na oplátku svezeme na vozíku po bezbariérové trase na RFP," říká Šimon Ornest kapelník a dirigent The Tap Tap.

Právě bezbariérovost je jednou z největších novinek letošního Rock for People. Díky projektu Sbírej víčka, postavíme … Festivaly bez bariér, který realizuje společnost Staropramen, se podařilo vyrobit novou nájezdovou rampu pro vozíčkáře k vlastnímu pódiu před hlavní scénou, a to na bázi vytříděných a recyklovaných plastových víček (ty mohou sbírat a odevzdávat návštěvníci RfP přímo na místě!). V rámci projektu jsou těmito sety vybaveny i další stage, stejně tak se v areálu Festivalparku nachází několik set metrů přechodových pásů ulehčujících vozíčkářům pohyb i pobyt na Rock for People. A právě tento nový mobiliář ještě před koncertem vyzkoušejí a pokřtí vozíčkáři z kapely The Tap Tap. A v podvečerních hodinách s nimi pravděpodobně i Steven Seagal…

Kompletní fotogalerii výstavy najdete ZDE.

diskuze

  • Buď první kdo napíše!
ver. 5.0 Generováno : 10.06.2023 5:59 © 2003 - 2023 Intercop | 2007 - 2023 design inspirated by Hedesign