Senzaparty.net | festivaly | Něco málo o tom co nás čeká na letošním RfP

Něco málo o tom co nás čeká na letošním RfP

4.5.2009 18:54 Pepíno | festivaly
 

Z jednoho konce vaku dramaturgové přisypávají zvučná jména tuzemských bandů, z druhé se do Hradce Králové pomalu chystají méně známé, avšak neméně kvalitní formace ze zahraničí.

    Natěšeni proto budou mezi 4. – 6. červencem na Rock for People přijíždět fanoušci tuzemských skupin TATA BOJS a MŇÁGA A ŽĎORP. Početné fankluby mají rovněž další potvrzené domácí kapely: EGGNOISE, KRAUSBERRY a LETY MIMO.

    „Za ´úlovek´ z kategorie snů se dá označit páteční vystoupení fenomenálního jazzového trumpetisty Laca Decziho. Společně s kapelou zahraje hned v pátek 3. července na Večírku pro nedočkavé. A jak nám sám potvrdil, půjde o jeho vůbec první koncert na rockovém festivalu,“ říká Petr Fořt, který sestavuje program Rock for People.

    Druhá „hlava“ festivalu, Michal Thomes, doplňuje organizační údaje: „Letos bude celkem pět hlavních scén. Dvě velké – t-music stage a Česká spořitelna stage, dvě scény COOL a FILTER ve stanu pro 4 000 lidí a hangárová KISS stage, kde se představí hlavně mladé české bandy a vítězové různých soutěží, včetně Udělej si svůj festival.“ K dalším scénám patří například už loni hojně navštívený Kašpárek v rohlíku, jejž letos zaštítí RADIOŽURNÁL.

    Programové i organizační novinky jsou průběžně zveřejňovány na www.rockforpeople.cz, kde je rovněž časový rozvrh účinkujících po dnech. Partnery letního Rock for People, který se v Hradci Králové uskuteční od 4. do 6. července, jsou Česká spořitelna a T-Mobile pod značkou t-music.

    Pořadatelé Rock for People v posledních týdnech provedli výlov světové hudební scény. V jejich síti uvízlo několik úlovků, které potěší znalce a zaujmou i širší publikum. V případě francouzského kvarteta 7 WEEKS jde o náplast za neúčast reunionu Faith no More. V jejich syrovém rocku s výraznou rytmikou lze vyčíst rovněž inspiraci kapelami jako Queens of the Stone Age nebo Pearl Jam. Mimochodem – právě 7 weeks bezezbytku naplňují představu dramaturgů Rock for People, podle níž vybrané skupiny musí mít i přesvědčivou, zábavnou a nejlépe strhující pódiovou show.

    Pověst skvělé koncertní kapely mají i polští CHICO, kteří těží z kvalitního mixu crossoveru, jungle a etnické hudby. To vše v hutném hardcoreovém podání, s ostrými kytarovými riffy. I proto jsou možná připodobňováni k Asian Dub Foundation. Jejich groove je neodolatelný a hned první oficiální festivalový den se na t-music stage postarají o „kopanec“ publiku, který by měl být pár hodin cítit…

    World music linii Rock for People, již už vytyčují Firewater, Gocoo nebo Gogol Bordello, se svou slušnou porcí afro-beatu posílí KEZIAH JONES. Tenhle týpek pendlující mezi Brooklynem, Paříží, Lagosem a Londýnem dokáže být přesvědčivý jak s početnou formací při produkci neodolatelného funky, tak sám s kytarou – jeho bluesové riffy jsou skutečnou pochoutkou pro fajnšmekry.

    Po zmíněných Gocoo se podařilo získat další apoštoly japonské hudby. V případě Ra:IN ale půjde o pravý opak tradičních bubnů: tahle tokijská čtveřice mixuje rock s elektronickými plochami, avšak tím nejpodstatnějším na jejich hudbě je ekvilibristika kytaristy a basáka. Ra:IN – to je deeppurpleovský duch v těle podmračeného bijce z jakuzy. A pro znalce v Česku zbožšťovaných Mono může jít o příjemné rozšíření rejstříku.

    Díky soutěži Emergenza se v Hradci Králové představí německá hard´n´rollová kapela DERFINE. Zapomeňte na hlaholení při Octoberfestu nebo pivní recesi Die Toten Hosen! Tito mladíci sáli inspiraci z desek Motörhead, Danzig nebo amerických hardcoreových partiček 90. let. A na jejich těžkotonážním soundu je to hodně znát. Ostatně, nabízí se zajímavé srovnání s již potvrzenými The Black President, kteří se s oblibou pohybují v podobných hudebních končinách.

    Další kapely letošního Rock for People budou zveřejňovány průběžně na www.rockforpeople.cz. Od 1. 5. jsou vstupenky na festival za 1 250,- Kč + poplatek v předprodejních sítích Ticketstream nebo Ticketportal. Ceny jednodenních vstupenek jsou 850,- Kč + poplatek v předprodeji.

Generálními partnery festivalu jsou: Česká spořitelna a T-Mobile pod značkou t-music.

Mediálními partnery festivalu jsou: Mladá fronta Dnes, Metro, KISS, Filter, Radiožurnál, Centrum Holdings a televize COOL.

diskuze

  • Buď první kdo napíše!
ver. 5.0 Generováno : 28.05.2023 21:46 © 2003 - 2023 Intercop | 2007 - 2023 design inspirated by Hedesign