Senzaparty.net | festivaly | Nad Rock for People vyjde rudé slunce - hned dvakrát!

nejzobrazovanejší fotoreporty minulého dne

22.08.2009 Letiště Hradčany [CL] MIMOŇSKÉ Války XV.
19.07.2014 Pod kaďanským hradem [CV] Vysmáté léto Kadaň
15.03.2008 Music Club EMCO [UL] Dj Rush – I’m Back warmup party
04.06.2011 Smetanovo nábřeží [DC] Hudební festival Březňák
 

Nad Rock for People vyjde rudé slunce - hned dvakrát!

22.6.2009 11:59 Pepíno | festivaly
 

Hudebníci nejen z britských, ale také až z dalekých japonských ostrovů zavítají letos do Hradce Králové. Hned dvě skupiny spojené s Japonskem odehrají ve Festivalparku očekávaná vystoupení.

Bubenická úderka GOCOO nevystoupí na Rock for People poprvé - v případě zadumaných trhačů strun Ra:IN pak půjde o českou premiéru. Připravte se na ně!

V sobotu 5. července rozezvučí areál Rock for People na čtyři desítky tradičních japonských bubnů Taiko skupiny GOCOO. Dunění japonských tam-tamů místy doplňuje hra na didgeridoo, vodní píšťalu a další, u nás často nevídané, nástroje. Sedm žen a čtyři muži předvedou svou divokou symfonii čistých rytmů, která sklízí úspěchy po celém světě.

Pokud jste si mysleli, že sólo bývá specialitou jen bassovek nebo saxíků, vystoupení GOCOO vám rozhodně přinese nejedno překvapení. Ti, kdo by si chtěli udělat bližší představu o tom, co dokáže jedenáct nabuzených Japonců s paličkami v rukou, mají možnost podívat se na záznamy živých vystoupení kapely na http://www.youtube.com/user/gocootaiko. Jen pro zajímavost: jedna z jejich skladeb je součástí soundtracku k filmu Matrix reloaded.

Druhým návštěvníkem ze země vycházejícího slunce je instrumentální rocková skupina Ra:IN. Svůj název odvozují od hesla Rock and Inspiration a to je také dokonalou charakteristikou jejich hudby. Tři ostřílení rockeři Pata (kytara), Michiaki (bas kytara) a Tetsu Mukaiyama (bicí) prošli několika kapelami a užili si i sólovou dráhu než se v roce 2007 dali dohromady. Klávesista D.I.E. se připojil v roce 2007 a obohatil tak zvuk o další rozměr.

Pánové stihli společně vydat tři alba, z toho poslední Metal Box spatřilo světlo světa minulý rok. Zahráli si i po boku takových skupin jako Nine Inch Nails a letos vyrazili na evropské turné, které zakončí právě svým premiérovým vystoupením na festivalu Rock for People. Na to, jak vypadá instrumentální rock v podání Ra:IN, se můžete podívat http://www.youtube.com/RaINwebTube

Nečekejte žádné čajové obřady a zdvořilý bonton - s GOCOO i Ra:IN půjde o roubík do úst velice svižnou jízdu!

diskuze

  • Buď první kdo napíše!
ver. 5.0 Generováno : 28.05.2023 21:50 © 2003 - 2023 Intercop | 2007 - 2023 design inspirated by Hedesign