Senzaparty.net | festivaly | Rock for People hlásí: obrovské stage a technické unikáty

Rock for People hlásí: obrovské stage a technické unikáty

1.7.2009 09:52 Pepíno | festivaly
 

Hned 7 pódií najdete letos ve Festivalparku. Rock for People opět jako jediný festival nabídne dvě plnohodnotné hlavní stage, které se navíc programově střídají. Tedy nikdy nepřijdete o koncert na jednom z hlavních pódií z důvodu časového překrytí.

Obě open air podia budou těmi největšími, jaké můžete na domácích festivalech spatřit. Úroveň technického zajištění jde ruku v ruce s úrovní interpretů. Na Rock for People tak zažijete ty nejlepší koncerty na těch největších a nejlépe technicky vybavených pódích v republice. Hlavní stage doplní dvě indetická podia ve velkokapacitním stanu pro 5000 lidí. Kašpárek v rohlíku obsadí stage pro děti i dospělé a velkým překvapením bude jistě spontánní Táborak stage.

T-music stage
t-music stage od společnosti Pink Panther poskytne útočiště Arctic Monkeys nebo Bloc Party. S třicetimetrovou šířkou se blíží k těm největším evropským pódiím. Zvukově splňuje nároky zahraničních hvězd díky systému L’acoustic, který dlouhodobě patří ke světové špičce a do ČR ho přivezli např. před pár dny Depeche Mode.

Ani světelný design nezůstane pozadu, navíc na headlinery bude doplněn o jejich specifika. Vedle tohoto podia vyroste unikátní dvoupatrový stan, který se stane tribunou s velice blízkým pohledem na stage.

Česká spořitelna stage
Společnost T-servis představí na festivalu úplnou novinku vzniklou na domácí půdě. Druhé z hlavních pódií, Česká spořitelna stage, se totiž uzavře do kompletně oplachtovaného zastřešení a půjde opět o stavbu s téměř třicetimetrovou šířkou a dokonce patnáctimetrovou výškou! Splní tak nejnáročnější požadavky Placebo nebo SKA-P a o zvuk se postará nejnovější vybavení značky D&B. Rock for People tak opět přichází s technickou novinkou, kterou budete v dalších letech jistě vídat napříč republikou.

Cool a Filter stage
Cool a Filter stage jsou naprosto identické, stojí za nimi opět T-servis. Nacházejí se na opačných stranách velkokapacitního stanu 60x30m a zcela originálně hrají nastřídačku. Tedy jakmile jedno z pódií dohraje, stačí se jen na místě otočit a začít si užívat další koncert. Novinkou letošního ročníku je zakrytí celé podlahy stanu (mimo jiné kvůli prašnosti) a použití kompletně černých plachet uvnitř něj. Stan se dvěmi pódii pro 5000 lidí nabídne ještě o něco lepší prostředí než v předchozím roce, dostatečně důstojné pro hvězdy jako Static-X nebo trojkoncert domácí Vypsané fixy.

Splnit požadavky kapel není jednoduché

Festival chce nabízet ty nejlepší koncertní zážitky, a proto se snažíme vybudovat nejlepší zázemí tak, aby vystupující hvězdy neměly žádnou starost s technikou a mohly se soustředit jen na svůj výkon na podiu. Věřte, že splnit nároky kapel zvyklých na obří podia a zázemí jako v Glastonbury či na Rock am Ring není jednoduché. Zatím se nám je podařilo vždy uspokojit a věříme, že tak tomu bude i letos.

Po stranách t-music i Česká spořitelna stage Vám zprostředkujeme detailní pohledy na umělce skrze dvě LED obrazovky 4x3 společnosti Promo Pro. Pro ty stojící opodál bude obraz přiblížen na dalších obrazovkách za zvukařskými stánky. Dohromady na festivalu najdete téměř 100 m2 obrazovek. Veškerá technia na pódiích je napájena z agregátů, tedy lokální výpadek el. proudu festival neohrozí. Celkem využíváme cca 2000kW v šesti centrálách.

diskuze

  • Buď první kdo napíše!
ver. 5.0 Generováno : 28.05.2023 21:04 © 2003 - 2023 Intercop | 2007 - 2023 design inspirated by Hedesign