Senzaparty.net | festivaly | Bejbypanková revoluce míří na Rock for People: Kašpárek hodlá vyzout hvězdy Arctic Monkeys

Bejbypanková revoluce míří na Rock for People: Kašpárek hodlá vyzout hvězdy Arctic Monkeys

2.7.2009 13:06 Pepíno | festivaly
 

Fakt, že festivaly mohou být akcí nejen multižánrovou, ale také multigenerační, potvrzuje Rock for People už poněkolikáté. Festival začíná již tento pátek 3. 7. Večírkem pro nedočkavé a potrvá do pondělí 6. července.

Kromě speciálních akcí pro seniory cílí organizátoři i na druhý konec věkového spektra. Vlastní scénu v hradeckém areálu tak opět bude mít populární uskupení Kašpárek v rohlíku. „Letos přijede soubor se zbrusu novým programem. Kromě toho nebude chybět ani minulý rok hojně obléhaná gigapostel nebo trampolíny, novinkou bude mega bicí souprava,“ říká Petr Fořt, dramaturg festivalu. Specialitou pak budou divácké tiskové konference v Kašpárkové posteli! Hned první festivalový den, 4. července, uvede Kašpárek nový kabaret naboso. Pásmo s podtitulem „taky si se narodil boss“ představí krátký návrat bossů hudebního světa do dětství v originálních výstupech. Tam a tehdy budou možná k vidění hvězdy, které své vlastní boty vyzují a dají všanc aukci. Bosy pak během 2-10 min zhmotní na pódiu nejsilnější dětské vzpomínky. Mezi oslovenými jsou kapely jako The Prostitutes, Chinaski, Mňága a Žďorp, Wohnout, Plexis, Michal Hrůza, Meki Žbirka, Už jsme doma, Visací zámek, Márdi a podle představitelů Kašpárka „botky možná sundají i zmrzlé opičky z Arctic Monkeys“.

Principálským bičem se pokusí tento cirkus zkrotit moderátor Pavel Anděl, populární čísla budou z klobouku vytahovat pánové Ondar a Petar z divadla Vosto5 a o hudební doprovod v šapitó se postará partička Hi-fi. Ve spoře osvětlené kleci manéže zazáří téměř osamělý výstup Honzy Homoly z Wohnoutu, své rané desky bude roztáčet sám Kašpárek v rohlíku a vše završí puritány zakazovaný výstup „Plyšové porno“.

Jak kašpárek nepřišel... je tématem na neděli 5. července. Na programu bude rozloučení s koncertní verzí Kašpárek v rohlíku 08, představení nové desky „Kašpárek navždy“ a do provozu bude bubenickou taškařicí uvedena největší bicí souprava na světě. Kdo je vlastně Kašpárek, vydrbe tisková konference na letištní posteli a co jsou zač ti vrhači vajec, ukáží v divadelní grotesce "Sešli tři a stalo se". To vše za přítomnosti kašpárkových kamarádů z hudebního a divadelního světa např. skupin Hi-fi, či Lesní zvěř.

Kašpárkovo zmrtvýchvstání ve znovuzrozeném kabaretním i koncertním hávu je pak naplánováno na středu 6. července. Děti to řeknou návštěvníkům i Pavlíně Wolfové v live natáčení oblíbeného pořadu Českého rozhlasu 1 - Radiožurnál. DJ Kašpárek v tento den předskáče i samotné vrhače vajíček ba i uskupení Fol3Mail v lastlightnight show.

A tím to nekončí. Rebel kašpárek si letos založí vlastní konkurenční stage – Táborák stage. Táborová atmosféra u otevřeného ohně a k tomu spousta dobrých muzikantů, kteří budou oživovat populární tábornické „cajdáky“. Velmi snadno se tak může stát, že uvidíte Márdiho z FiXy jak vybrnkává „Na Okoř je cesta“, Divokýho Billa zpívat „Bednu od whisky“ a Horkýže Slíže možná naživo zapějí svou originální hymnu Rock for people.

Duchovním otcem Kašpárka je režisér a textař David Dvořák. K „početí“ ho více méně donutila absence kvalitní dětské muziky, která by byla schopná zaujmout dnešní děti. Žížala Julie je sice velkým fenomén husákových dětí, ovšem dnešní drobotina si spíš než na louce s motýlkem hraje s barbínami či transoformers. Ve spolupráci se skupinou herců Jihočeského divadla v Českých Budějovicích tak vznikl jedinečný projekt pro děti a dospělé postavený na originálním propojení divadla a hudby. Kašpárek v rohlíku i stejnojmenná živá vystoupení se od té doby staly fenoménem pro tisícovky dětí i jejich rodiče – loňský Rock for People nevyjímaje. Jejich písničky o strejdovi Járovi, který se stal popelářem (jak rodiče hrozí dětem, které se nechtějí učit) anebo Kenovi, jenž si nechce vzít Barbie za ženu, už stihly takřka zlidovět. V punkové kapele pro děti se objevili například David Koller, Márdí z Vypsané fiXy, Milan Cais z Tata bojs nebo Blanka Šrůmová. A jak to na takovém Kašpárkově představení vlastně vypadá? „Velký se baví jako malý za přítomnosti malých a malý se baví jako vždycky, i když se občas za velké stydí. Prostě zapomeňte na slaboduché šišlající říkanky a ochutnejte pravý český bejbypank,“ láká David Dvořák. Přesný časový harmonogram bude k dispozici pod stanem Kašpárka v rohlíku. Program letošního Rock for People je k dispozici na www.rockforpeople.cz. Od 1. května jsou vstupenky na letní Rock for People za 1 250,- Kč + poplatek v předprodejních sítích Ticketstream nebo Ticketportal. Ceny jednodenních vstupenek jsou 850,- Kč + poplatek v předprodeji. Generálními partnery festivalu jsou: Česká spořitelna a T-Mobile pod značkou t-music.Mediálními partnery festivalu jsou: Mladá fronta Dnes, Metro, KISS, Filter, Český rozhlas 1 - Radiožurnál, Centrum Holdings a televize COOLKAŠPÁRKŮV STAN NA ROCK FOR PEOPLE4.7.2009 od 14.00 do 20.00

KAŠPÁRKŮV KABARET NA BOSO!!!

5.7.2009 od 13.00 do 21.00
JAK KAŠPÁREK NEPŘIŠEL...
13.00 Kašpárek v rohlíku 1 – populární kabaret
14.30 Sešli se tři a stalo se – vajíčková groteska pro děti i dospělé15.00 Kašpárek drbe – veselá tisková konference na letištní posteli16.30 Buben jaký svět neviděl – bubenická show na podivném zařízení17.00 Kašpárek v rohlíku 1 – derniéra 1.koncertní verze18.30 Hi-fi – koncert Kašpárkových kamarádů20.00 Lesní zvěř – koncert Kašpárkových kamarádů

6.7.2009 od 13.00 do 21.00
JAK KAŠPÁREK ZEMŘEL...
13.00 Kašpárek v rohlíku – Kašpárek navždy – druhý díl populárního kabaretu14.30 Sešli se tři a stalo se – vajíčková groteska pro děti i dospělé15.30 Děti vám to řeknou – veřejné natáčení pořadu rozhlasové stanice Radiožurnál s Pavlínou Wolfovou16.30 DJ Kaspharek – speciální diskoška18.30 Kašpárek v rohlíku – Kašpárek navždy – premiéra koncertní verze20.00 Folk3Mail – koncert Kašpárkových kamarádů

DIVÁCKÉ TISKOVÉ KONFERENCE
aneb Zeptejte se muzikantů na cokoliv
Kašpárkova postel každý den RFP
Uvádí Jarda Špulák

diskuze

  • Buď první kdo napíše!
ver. 5.0 Generováno : 28.05.2023 20:54 © 2003 - 2023 Intercop | 2007 - 2023 design inspirated by Hedesign