Senzaparty.net | online report | RfP: Jak se vám (tady) líbí?

nejzobrazovanejší fotoreporty minulého dne

10.10.2009 Disko Galaxy [LT] Fajn akce
25.03.2006 viz. popis [UL] Oxygen 6 - 1.část
 

RfP: Jak se vám (tady) líbí?

5.7.2009 20:42 Pepíno | online report
 

Když se sejdou novinkáři a blogeři, vypadá to na dobrou akci. Z press centra jsme se dneska odpoledne vydali mezi lid festivalový a ptali se. A fotili vás. A naslouchali vám.

Kapely, jídlo, pití, servis typu ubytování, toalet, mimohudební aktivity, počasí – to všechno jsou strašně důležité atributy každého dobrého festivalu. Nezdá se vám, že jsem na něco zapomněl? No jasně, že máte pravdu – ten nejdůležitějším prvek je přece návštěvník. Zeptali jsme se vás přímo v areálu, při vašem putování od stage ke stagi, při zastávce na pivo nebo na něco dobrého k jídlu a nejvíce nás zajímalo jak častým návštěvníkem RfP jste, jestli ho chcete srovnat s jinými festy, pochopitelně jsme chtěli vědět kdo je ten váš letošní favorit, ale položili jsme i otázku s čím spokojeni nejste, co by se mohlo změnit nebo jestli vás něco přímo štve.

Parta lidí z Bratislavy a okolí měla malý problém na zacpané dálnici, tím všechno špatné pro ně skončilo. Slečna mě potešila svou odpovědí na hudebního favorita, opravdu si myslím, že z těch „velkých“ kapel jsou Gogol Bordello maličko potlačeni, ale naprosto nezaslouženě. Obecné srovnání se slovenskými festy vychází pro RfP více než lichotivě. Stránce hudební dramaturgie nelze napsat nic jiného než za jedna! Sprchy, toalety, camp, parkoviště – no kde by se v tomhle směru nenašla rezerva, ale sympáťáci ze Slovenska to berou tak, jak to je. Na festival se nejezdí do luxusního hotelu, a že by se některý problém ve výše zmíněné oblasti dal označit jako hrozný, šílený, strašný, neřešitelný, nepřekonatelný, tak to v žádném případě.

Dvě slečny z Prahy byly nejprve maličko překvapeny, co to po nich chceme, ale vzápětí poznaly, že opravdu jen odpovědět na pár otázek. Zatím si prý pěkně užily Fixu – no, na hlase jedné z nich bylo znát, že Márdiho podporovala více než statečně. Užívají si hlavně krásné počasí a problém – prý kde je nějaký?! Vlastně ano, jeden by byl a já dokonce zapomněl, že ten samý zmínila i čtveřice Slováků – ti to vyjádřili slovy: je tuna maľo tiene. Pražandy svorně tvrdily: to sluníčko strašně pálí! Ale přeci jen jsme se nakonec shodli, že tohle se organizátorům vytýkat nedá!

Na pochůzce areálem jsme potkali Ivu, takto účastnici „pěškojízdy“, jednoho z amebassadorských projektů, kterými se RfP tolik odlišuje a tolik vyvyšuje nad další festy. Jako zkušená chodkyně nemá problém přemístit se od pódia k pódiu a skvěle přitom zvládá občerstvovací zastávky v pivních depech. Letošní RfP shrnula slovy: bezva, bezva, bezva! Maličko ji pouze zarmoutila informace, že je neděle, tudíž už druhý hrací den! Produkci by vytkla právě to, že festival je tak krátký!

A protože svět je malý a RfP obřích rozměrů těch světových nej… festivalů zatím opravdu nedosahuje, cestou od přírodního koupání jsme potkali starého známého z fóra, snad se na mě za toho „starého“ nezlobí, taktéž správce profilu RfP na Facebooku, Daňýka. Vymydlený, navoněný, zkrátka fešák s krásnou slečnou po boku. Výborní byli Hadouken a Freestylers, ale ani česká klasika jako třeba Visáči nezklamala. Co zlepšovat? Vždycky bude co a to je asi podstata každé činnosti, každého konání. Průšvih nebo propadák? Ne, rozhodně se nic takového nekonalo!! Třeba se vám to zdá jako samochvála, není to pravda! Zaznamenali a napsali jsme všechno, co jste nám opravdu vy řekli. Nevěřím, že jste se někdo styděl si postěžovat, to snad neděláme.

Takže druhý den festivalu, slunce pálí, muzika hraje, elektřina dnes nezlobí – alespoň jsme to nezaznamenali. A máme aktuání počet návštěníků - z brány nám před chvílí volali, že jsme se přehoupli přes 25.000 lidí!

diskuze

  • Buď první kdo napíše!
ver. 5.0 Generováno : 25.03.2023 3:27 © 2003 - 2023 Intercop | 2007 - 2023 design inspirated by Hedesign