Senzaparty.net | festivaly | RfP: Tak už je to za námi

RfP: Tak už je to za námi

7.7.2009 17:55 Pepíno | festivaly
 

Dnes v noci se Rock for People stal historií. Pojďme se podívat na jeho nejlepší okamžiky.

Večírek předvedl pestrou všehochuť - od Žlutého psa až po Laca Decziho. Ten si překvapivě dokázal festivalové publikum podmanit i přes to, že místní publikum zrovna jazzu neholduje. Odpoledne se přes Hradec přehnala silná bouře, vítr ohýbal stromy a všude tekly potoky vody. Ale za chvíli to bylo všechno pryč a byl zase klid.

První den patřil hlavně britským kytarovkám. Hvězdami byli Arctic Monkeys a o něco mladším Hadouken! Na Hadouken! bylo překvapivé, s jakou úctou ke svým starším kolegům přistupovali. Jejich vystoupení sledovali z t-music sky tribuny, chěli se s nimi i vyfotit, ale zatrhla jim to ochranka.

Parádní bylo vystoupení amerických Static-X - ze stanu kapala voda a atmosféra rozhodně řídká nebyla. Dobře si vedli i Chinaski nebo Xavi Baumaxa - toho se skoro nepodařilo dostat z pódia.

V neděli se předvedlo hodně ska. Sto zvířat, Polemic, Prague Ska Conspiracy nebo Fast Food Orchestra, ti všichni jakoby připravovali publikum na večerní nářez v podobě Ska-P. Komu to nestačilo, zašel si potom ještě na Tleskače.

Kromě toho skvěle zahráli britští Kooks, obrovskou show předvedli japonští Gocoo. Nedorazila jediná kapela - 100° - ze zdravotních důvodů.

Třetí den se všichni těšili hlavně na Placebo a Bloc Party. Ale svoje publikum si našli i Fleret s nesmrtelnou Jarmilou Šulákovou nebo písecká Possibilní Explikace, která nalákala lid na CD zdarma. Výborní byli američtí HC matadoři Ignite a před Placebo vystupující newyorkská úderka Gogol Bordello. Ti byli možná nejfestivalovější kapelou ve smyslu skočnosti a jasné přímočarosti.

Samotní Placebo se chovali, jak se na hvězdy sluší a patří. Brian Molko, který se odpoledne necítil moc dobře, na sebe nechal hodně dlouho čekat. Celý tým bedlivě sledoval Brianovy posunky a na lehké hýbnutí rukou okamžitě vyhnal z pitu fotografy už po druhé písničce.

Letošní patnáctý ročník Rock for People byl zase o něco větší, zase o něco vymazlenější. Kromě toho byl i o něco ekologičtější, o trochu dražší a organizačně o dost náročnější. Tak jako každý rok vám i letos budeme vděčni za jakoukoliv konstruktivní kritiku, kterou bereme hodně vážně. Je to jedna z věcí, která nám pomáhá posouvat festival dál a dělat z něj lepší a lepší akci.

diskuze

  • Buď první kdo napíše!
ver. 5.0 Generováno : 28.05.2023 22:46 © 2003 - 2023 Intercop | 2007 - 2023 design inspirated by Hedesign