Senzaparty.net | festivaly | RfP: Závěrečné shrnutí

RfP: Závěrečné shrnutí

7.7.2009 18:47 Pepíno | festivaly
 

Hranici magických 25 000 unikátních návštěvníků pokořil letošní festival Rock for People již v neděli večer, před koncerty The Kooks a španělské úderky SKA-P.

V pondělí večer, před napjatě očekávanými vystoupeními Bloc Party, Placebo a Underworld, se v areálu Festivalparku pohybovalo již 26 000 lidí.

Očekáváme, že do noci přibude ještě několik stovek fanoušků. I tak můžeme letošní ročník označit za rekordní. Co do programu, tak především počtu návštěvníků. A protože skoro osm tisíc lidí se pohybovalo i na Večírku pro nedočkavé, Rock for People měl letos i nejvíce festivalových dní – regulérní čtyři,“ říká Michal Thomes, hlavní pořadatel festivalu, který v Hradci Králové běží od pátku 3. července a skončí v noci na úterý 7. července. Více www.rockforpeople.cz.

Letošní Rock for People zahájily v pátek v noci ve velkolepém stylu koncerty formace Prohrála v kartách či jazzového trumpetisty Laca Decziho. Tento velikán světového jazzu přijel s doprovodnými hudebníky, za bicí usedl jeho syn Vajco a čtyři tisíce lidí na stanové scéně hudebníky nechtělo pustit z pódia. Sobotní den byl ve znamení spontánního koncertu vřelých Hadouken!, těžkotonážních Static-X, divokých králů lámaných beatů Freestylers a především Arctic Monkeys. Ti vystoupili nečekaně v pětičlenné sestavě a dokázali, že jejich výsostné postavení na světové kytarové scéně je podloženo hudebním umem, chytrými texty a kompoziční architekturu odkazující ke konceptuálnímu rocku 70. let.

Během neděle početné publikum strhli neúnavní Therapy?, místy žoviální Mucky Pup a samozřejmě davoví klasikové Horkýže slíže i Divokej Bill. Pro letošní ročník symptomatická byla noc se skvěle přijatými indie princi The Kooks a ska-punkovými „řízky“ SKA-P. „Procházel jsem areálem dvacet minut před koncem Kooks a měli plno. Ve stejnou dobu však bylo plno i na SKA-P, kterým zbývalo dvacet minut do vystoupení. Takže byly dva kotle plnohodnotné na kapely různých žánrů,“ popisuje situaci dramaturg festivalu Petr Fořt. Za skvostnou pak lze označit exhibici kytaristy Keziaha Jonese.

Závěrečný, pondělní den je ve znamení hvězdného kvarteta, které se plynule vystřídalo na hlavních scénách: Gogol Bordello, Bloc Party, Placebo a Underworld.

„Chtěl bych jménem České spořitelny pogratulovat k bezproblémové organizaci a dramaturgii, která vedla k rekordní návštěvnosti a spokojenosti všech fanoušků. Česká spořitelna k tomu letos přispěla nejen jako sponzor, ale také službami. Zejména zájem o bankomat byl obrovský. Očekáváme rekord v užívání a to pokud jde o celkovou vybranou sumu i počet provedených transakcí v době konání festivalu,“ říká Tomáš Kolář, ředitel odboru korporátní marketing a sponzoring České spořitelny.

„Festival Rock for People pro nás ještě zdaleka nekončí. Fanoušci se mohou těšit na festivalový speciál pořadu t-music chart, který bude uvedený v premiéře již v pátek 10. července. Na webových stránkách www.t-music.cz budou rovněž tohoto pátku k dispozici rozhovory s vybranými festivalovými umělci,“ doplňuje Zuzana Kadlečková, manažer sponzoringu společnosti T-Mobile.

Generálními partnery festivalu jsou: Česká spořitelna a T-Mobile pod značkou t-music.

Mediálními partnery festivalu jsou: Mladá fronta Dnes, Metro, KISS, Filter, Český rozhlas 1 - Radiožurnál, Centrum Holdings a televize COOL.

diskuze

  • Buď první kdo napíše!
ver. 5.0 Generováno : 28.05.2023 21:39 © 2003 - 2023 Intercop | 2007 - 2023 design inspirated by Hedesign