Senzaparty.net | festivaly | RfP: Přijíždějí rock´n´rolloví dříči - The Subways

RfP: Přijíždějí rock´n´rolloví dříči - The Subways

15.2.2012 11:08 Pepíno | festivaly
 

It´s A Party, řičí The Subways a přesně se strefují do oslav plnoletosti RfP. Takže se po dvou letech těšme na Charlotte, Billyho a Joshe, kteří přijedou s novým albem Money And Celebrity.

Další kapela, jejíž opakovaná přítomnost na Rock for People je po nás žádána – a tudíž více než vítána. Britští indie rockoví (či snad post punkoví, ale rozhodně rock´r´rolloví) The Subways excelují nejen na svých nahrávkách, ale i naživo. Tříčlenná formace, jež díky úderné rytmice nenechá na svých vystoupeních nikoho netečným, oslnila už v roce 2004 na slovutném festivalu v Glastonbury, kde zvítězila v soutěži mladých talentů.

A už tehdy se objevily názory, že svou syrovostí připomíná nejlepší léta grunge v čele s Nirvanou. Pravda je, že popěvky z debutové nahrávky Young for Eternity z roku 2005 si broukal možná srovnatelný počet britských teenagerů…

V roce 2008 vydali The Subways druhé album All or Nothing, které sklidilo velkou chválu nejprestižnějších hudebních magazínů a díky němuž získali status jedné z nejvyhledávanějších klubových kapel. Časopis New Musical Express nahrávku dokonce ohodnotil jako nejlepší rockové album roku 2008.

U příležitosti vydání aktuální řadové desky Money And Celebrity, která vyšla na podzim 2011, kapela odehrála masivní turné po Evropě. Na konci října navštívila i půlkulaté pódium pražského Lucerna Music Baru, které se jí stalo u nás téměř už domovskou scénou.

Nejnovější deska ale neodpovídá dosavadní pověsti The Subways : temperamentní rocková syrovost se potkává s melodickou pop punkovou bezprostředností a kapela ukazuje, že zná také o něco klidnější polohu. Výjimku však potvrzují některé skladby jako pilotní It’s A Party nebo We Don't Need Money To Have A Good Time, kterým energie rozhodně nechybí.

Kromě klubových vystoupení obrážejí The Subways s úspěchem také mnohé festivaly, a to i ty nejnavštěvovanější. Minulé léto se například objevili mezi headlinery na hudebním festivalu v německém Kolíně, kde odehráli svůj set před 60 000 návštěvníky. Po prvotním rozpačitém očekávání z vlažných reakcí českého publika (před 2 lety jsme citovali z jejich www stránek!) se trojlístek Billy Lunn (kytara, vokály), Charlotte Cooper (basová kytara, vokály) a Josh Morgan (bicí) dočkal nadšeného přijetí rozskotačených fanoušků také na naší scéně, kam se opakovaně vrací.

Věrným ctitelům udělá tato britská rocková pecka jistě radost i svou návštěvou letošního Rock for People, kde kromě aktuálních songů z nejnovějšího alba zazní nepochybně také některé tradiční našlápnuté hitovky jako Rock and Roll Queen nebo Shake, Shake.

diskuze

  • Buď první kdo napíše!
ver. 5.0 Generováno : 10.06.2023 7:17 © 2003 - 2023 Intercop | 2007 - 2023 design inspirated by Hedesign