Senzaparty.net | festivaly | RfP: Málem bychom zapomněli na Enter Shikari!

RfP: Málem bychom zapomněli na Enter Shikari!

15.2.2012 12:32 Pepíno | festivaly
 

Další (a nikolvek poslední) kapelou z várky Best of Rock for People jsou britští Enter Shikari - banda, která je s námi i vámi spjata od jejich prvního vystoupení v roce 2008.

Nespoutané kvarteto Enter Shikari z londýnského předměstí St. Albans zavítá na letošní Rock for People již podruhé během pěti let. Celkově však půjde o sedmý koncert před tuzemským publikem, což je dosti výmluvným důkazem jejich obliby. Poptávka po tomto objevu britské alternativní hudební scény posledních let má stále rostoucí tendenci. Psal se rok 2003, když se parta sotva zletilých výrostků rozhodla experimentovat s tvrdým energickým kytarovým post-hardcorem a elektronickými riffy a samply, doposud používanými výhradně v tzv. "taneční"hudbě.

Výsledkem prvních pokusů této „neslýchané“ hudební kombinace se stalo v březnu 2007 debutové album Take To The Skies, jež zaznamenalo gigantický ohlas: přestože nevyšlo u žádného nadnárodního vydavatelství, podařilo se ho prodat čtvrt miliónu kopií, což byl v éře internetového stahování na prvopočin skutečně unikátní výsledek.

Následoval bezpočet různých ocenění a koncertních zkušeností z pódií největších evropských festivalů, stejně jako z klubových vystoupení po USA, Japonsku či Austrálii. V červnu 2009 pak vyšlo druhé album nazvané Common Dreads, které na jednu stranu přineslo ještě experimentálnější sound a aranže, ale rovněž příjemně překvapilo skalní fanoušky zachováním angažovanosti kapely a závažných témat v textech.

V ČR si Enter Shikari střihli již několik vystoupení jako předskokani Linkin Park nebo The Prodigy. Za zmínku rovněž stojí jejich první samostatné a parádně rozdivočené setkání s fanoušky v prostoru Lucerna Music Baru nebo poslední zářijový koncert v Roxy za účasti dalších nářezovek Your Demise a Letlive.

A Flash Flood Of Colour je název v pořadí třetího právě vydaného alba na nezávislém labelu Hopeless Records. Čerstvá novinka, jíž nechybí hravost ani zvuková rozmanitost, navazuje na dosavadní hudební zkušenosti kapely a jejích více než 1 000 odehraných show.

Pouhý fakt, že se nahrávka bleskurychle vyhoupla na 4. pozici oficiální hitparády prodejů desek ve Velké Británii, je příslibem další hvězdné budoucnosti této čtyřčlenné party a nepochybným lákadlem i pro české fanoušky a návštěvníky Rock for People. Všem doporučujeme stanout na značkách v prvních řadách před hlavním pódiem v dostatečném předstihu!

www.entershikari.com

diskuze

  • Buď první kdo napíše!
ver. 5.0 Generováno : 10.06.2023 6:57 © 2003 - 2023 Intercop | 2007 - 2023 design inspirated by Hedesign