Senzaparty.net | festivaly | RfP: Do circle pitu! Lionheart a Scarred by Beauty

nejzobrazovanejší fotoreporty minulého dne

22.08.2009 Letiště Hradčany [CL] MIMOŇSKÉ Války XV.
19.07.2014 Pod kaďanským hradem [CV] Vysmáté léto Kadaň
02.12.2009 ULeguana [UL] Vítání prvňáčků
 

RfP: Do circle pitu! Lionheart a Scarred by Beauty

18.2.2012 17:21 Pepíno | festivaly
 

Až začnou žně, my budeme s mlátičkami připraveni! Z Kalifornie si do Hradce odskočí hard core banda Lionheart, z Dánska pak metalcoristé Scarred by Beauty.

Fanouškům tvrdého jádra velice dobře známá či minimálně povědomá kapela Lionheart nenavštíví Českou republiku poprvé. Tato pětičlenná sestava z Kalifornie vnese do festivalového line-upu výraznou příchuť hardcoru v kombinaci s metalem. Toho času na RfP představí svou třetí studiovou novinku Undisputed, jež poprvé spatří světlo světa v dubnu 2012.

Intenzivně zuřivý hardcore s tíhou metalových kytar, divoké vokály s podobě naléhavými texty znají jejich věrní fanoušci už z předchozích desek The Will To Survive či Built On Struggle. Na novém albu se však můžou těšit na ještě tvrdší pecky a ještě více naštvanosti a emocí v čele se zpěvákem Robem Watsonem, který prostřednictvím nevybíravého obsahu svých textů zahání osobní démony.

Lionheart, kteří minulý rok odjezdili mimo jiné několik prestižních festivalů, se po zdařilé šňůře koncertů po Evropě za doprovodu podobně laděných Biohazard, Walls of Jericho nebo Sick of It All co nevidět vrhnou do víru festivalů.

www.myspace.com/lionheart

Senzaparty.net
Scarred by Beauty, kapela experimentující se styly na pomezí hardcore a metalcoru, je jednou z nejpozoruhodnějších formací svého druhu. Pětičlenná formace z Kodaně sice (zatím) nevyprodává velké haly, ale mezi skupinou fanoušků holdujícím tvrdým žánrům je velmi ceněnou.

Navíc na budování své základny u nás pracuje pomalu a jistě. Jen za posledních několik měsíců v ČR vystoupila hned dvakrát, naposledy oslnila výbušnou atmosférou na listopadovém koncertě v pražském Chapeau Rouge.

Progresivně naladění Dánové přijedou na Rock for People představit ukázky ze svého prvního, soudě podle obalu Indií inspirovaného alba Sutra z roku 2011. Slovo sutra v překladu znamená vlákno nebo linku, která drží věci pohromadě, což je i průvodním rysem desky, která je hravou kombinací několika různých stylů. A vypovídá o tom, kým Scarred by Beauty doopravdy jsou. Na letním koncertě se můžeme těšit na přehlídku úderných punkových a hardcorových pasáží stejně jako na melodické sféry, v nichž se mísí rock, metal a corové žánry s minimalistickými texty.

„Lekce lehké matematiky, tvořivosti, vyspělosti, expresivního pojetí, inovativnějších postupů, bezprostředních nálad i špetka vkrádající se melancholie. V každé skladbě si najdou své zalíbení milovníci velmi složitých kompozic a dramatických přechodů, kdy se od pro kapelu typických liboznějících úseků obratem dostane na hyperaktivní melu,“ o tom je debutující nahrávka podle respektovaného serveru Coremusic.cz. Více zde: www.coremusic.cz/recenze/cd/item/2116-scarred-by-beauty-sutra

www.myspace.com/scarredbybeauty

diskuze

  • Buď první kdo napíše!
ver. 5.0 Generováno : 10.06.2023 7:11 © 2003 - 2023 Intercop | 2007 - 2023 design inspirated by Hedesign