Senzaparty.net | festivaly | RfP: Mosheři, spojte se: přijedou August Burns Red

nejzobrazovanejší fotoreporty minulého dne

22.08.2009 Letiště Hradčany [CL] MIMOŇSKÉ Války XV.
19.07.2014 Pod kaďanským hradem [CV] Vysmáté léto Kadaň
02.12.2009 ULeguana [UL] Vítání prvňáčků
 

RfP: Mosheři, spojte se: přijedou August Burns Red

5.2.2012 07:40 Pepíno | festivaly
 

Je-li letošní RfP tak trochu vzpomínkový, je na místě zmínit loňské vystoupení úderky Parkway Drive. Právě s nimi bývají poměrně často srovnáváni američtí August Burns Red.

AUGUST BURNS RED (ABR) prokládají – a stále je dost těch, kteří se tomu diví – rychlonohý metal duchovně laděnými texty. Nejde samozřejmě o žádnou mravouku, leč na „výplach“ se bude dobré připravit. Ostatně jejich aktuální placka Leveler, s níž brázdí Spojené státy, je podle mnohých recenzentů „metalem v jeho krystalické podobě“.

Za názvem August Burns Red se ukrývá mezikontinentálně úspěšné seskupení, které tvoří stěžejní pilíř žánru s názvem křesťanský metalcore. Kapela pocházející z Pensylvánie, jež existuje od roku 2003, je známa svými tvrdými výpady a hutnými riffy. A není divu: našla totiž spřízněnost v kapelách podobného ražení jako Buried and Me, Misery Signals či Hopesfall. Po několika personálních změnách vystupuje v současné době ve složení Jake Luhrs (hlavní vokály), JB Brubaker (hlavní kytara), Brent Rambler (doprovodná kytara), Dustin Davidson (basa, doprovodné vokály) a Matt Greiner (bicí, piano).

Kromě více než milionu fanoušků na Facebooku mají August Burns Red na kontě mimo jiné čtyři studiová alba. První z nich Thrill Seeker vyšlo v roce 2005, druhé nazvané Messengers z roku 2007 bylo debutem pro frontmana Jakea Luhrse a zároveň se s více než 100 tisíci prodanými kusy stalo pro formaci průlomovým.

V rámci turné k této desce se ABR zastavili také v České republice, našincům tedy nejsou zcela neznámou záležitostí. Kromě autorských skladeb má kapela na svědomí také pár cover kousků; zajímavostí je například kompilace X Christmas s předělávkou tradiční vánoční písně Carol Of The Bells nebo cover verze písničky ...Baby One More Time od Britney Spears.

Kde se vzal bizarní název kapely, vysvětlují přímo její členové: “Na střední škole jsme měli zpěváka Jona, který chodil s dívkou jménem August. Rozhodl se ale, že vztah ukončí. A dívka místo toho, aby byla smutná, se velice, ale velice rozzuřila. Tehdy měl Jon psa, který se jmenoval Redd, byl to irský setr s červenou srstí. August se ve své neskutečné zuřivosti vydala do Jonova domu, kde v psí boudě jeho psa Redda prostě zapálila. Druhý den se v místních novinách objevil titulek ‘August Burns Red’, který Jonovi uvízl v hlavě, a tak se nakonec rozhodl ho použít. Tento název je tedy pouhým významem podivných a drsných okolností.”

Na letošním Rock for People se ABR chystají přednést několik ostrých ochutnávek z posledního alba Leveler, které přišlo na trh v červnu minulého roku. Vzhledem k tomu, že v prodeji zaznamenává podobné úspěchy jako alba předchozí, jistě nebude zklamáním ani pro obdivovatele, kteří si je střihnou živě v Hradci Králové.

augustburnsred.com

diskuze

  • Buď první kdo napíše!
ver. 5.0 Generováno : 10.06.2023 6:29 © 2003 - 2023 Intercop | 2007 - 2023 design inspirated by Hedesign