Senzaparty.net | festivaly | RfP: Two Door Cinema Club potěší indie rockery

RfP: Two Door Cinema Club potěší indie rockery

4.2.2012 11:36 Pepíno | festivaly
 

Ti, kterým v roce 2009 učarovali Bloc Party, mohou jásat! Potvrzení Two Door Cinema Club stvrzují svou knížecí pozici jako hlavní hvězda NME Awards Tour 2012!

Tří, ale většinou čtyřčlenná parta TWO DOOR CINEMA CLUB útočí na city a nožní svalstvo publika ze strany obsazené kytarovkami, konkrétně inteligentním indie rockem, jehož pronikavost umocňují elektronické (pře)smyčky.

Alex Trimble, Kevin Baird a Sam Halliday, to je parta kluků, kteří pověsili univerzitní studia na hřebík, aby se místo toho raději zavřeli do nahrávacího studia, nejsou však v tříčlenném počtu tak docela kompletní. Když opomeneme dalšího člena, kterým je spíše imaginární, přesto postřehnutelný Macintosh, nelze nezmínit občasného bubeníka Benjamina Thompsona, jenž coby věrný „nohsled“ vyráží s kapelou na turné.

Electro popová či pro někoho raději indie rocková sestava svým svižným přednesem a specifickým outfitem nezapře původ z britských ostrovů. Melodické kytarové riffy a dodatečná elektronická linka doprovázející vokály jsou zárukou příjemného středoproudého, avšak osobitého soundu. Zvuk kytar Two Door Cinema Club bývá kritikou označován jako "oceánský" a rytmus jako "pulzující".

Kapela, která vznikla roku 2007, nenechala na svou popularitu dlouho čekat. Krátce poté, co si založila profil na Myspace, vzniklo první EP Four Words To Stand On, jež bylo velmi dobře přijato kritikou. Od té doby nabrala přízeň hudebního publika ještě větších obrátek a za půl roku už kapela začala pracovat na debutovém CD.

Album Tourist History, kterému předcházelo vydání singlů (I Can Talk a Martyn Undercover), bylo vydáno v březnu 2010 na francouzském labelu Kitsuné Music a získalo cenu Choice Music Prize za album roku 2010. Tato deska otevřela možnosti kapele účinkovat na mnoha prestižních tuzemských a zahraničních festivalech, nevyjímaje země jako Austrálie, Japonsko, Korea nebo Indonésie. V současné době mají před sebou Two Door Cinema Club prestižní turné po Británii - NME Awards Tour 2012, na kterém vystoupí jako z headlineři.

twodoorcinemaclub.com

diskuze

  • Buď první kdo napíše!
ver. 5.0 Generováno : 10.06.2023 6:03 © 2003 - 2023 Intercop | 2007 - 2023 design inspirated by Hedesign