Senzaparty.net | festivaly | RfP: Dánská rozvernost: The Asteroids Galaxy Tour

nejzobrazovanejší fotoreporty minulého dne

22.08.2009 Letiště Hradčany [CL] MIMOŇSKÉ Války XV.
19.07.2014 Pod kaďanským hradem [CV] Vysmáté léto Kadaň
02.12.2009 ULeguana [UL] Vítání prvňáčků
 

RfP: Dánská rozvernost: The Asteroids Galaxy Tour

22.2.2012 18:51 Pepíno | festivaly
 

Jejich singl Around the Bend použil Apple pro reklamu na iPod Touch. Jinou hitovku Golden Age jste nemohli přeslechnout v rádiích. A nyní konečně naživo: Asteroids Galaxy Tour!

Dánská kapela The Asteroids Galaxy Tour je neustále se vyvíjejícím a nekonečně pulsujícím organismem. A to v hudebním názoru i fyzickém složení. Stabilní jádro tvoří zpěvačka Mette Lindberg a producent Lars Iversen, v putovní, festivalové sestavě se však kapela rozrůstá na šestičlenné vesmírné těleso.

Alternativní elektro-popová formace vznikla v roce 2007 a do povědomí se zapsala hned svým šťavnatým debutovým albem Fruit, potažmo následným světovým turné. Pestrý zvuk z dílny tohoto projektu může vyvolat širokou škálu dojmů a vzpomínek na blízkou i dávnější hudební minulost. Kapela prostě myslí na bezbřehý prostor pro imaginaci...

Na rozdíl od mnohých skandinávských kolegů, kteří si zakládají na téměř chirurgické preciznosti v žánru pop music, The Asteroids Galaxy Tour jsou se svým retro syntezátorem a epickými beaty daleko více proměnliví, uvolnění a neformální. Výsledkem je neortodoxní a originální sound. Jak by ne, když tato formace hledala (a úspěšně našla) inspiraci v éře muziky k americkým filmům 70. let či v tvorbě psychedelických rockerů Primal Scream.

Ve své tvorbě naráží na klasické big bandy, původní dánské TV show pro děti či staré záznamy z parlamentu a kdoví, na co ještě... Z nepřeberného množství zdrojů tak vznikl unikátní styl, který stojí na pomezí klasiky a futurismu – naživo strhující!

Kapela, která to dotáhla od prvotní produkce nahrávek, jež se šířily mezi kamarády, až na světová pódia, před nedávnem vydala svou druhou řadovou desku. Po měsících strávených na cestách se The Asteroids Galaxy Tour opět navrátili do rodné Kodaně, aby dali tvar svým dalším společným hudebním nápadům a inspiracím. Album Out of Frequency, které spatřilo světlo světa na konci letošního ledna, pulsuje v podobném duchu jako předchozí debut a je dalším vývojovým krokem kapely.

Spojení různých stylů a nálad ústí ve zvukové dobrodružství s originalitou každého jednotlivého tracku. Album je připomínkou všehochuti od Nancy Sinatrové po Becka. Různost a pestrost se line od debutového singlu Major přes party pecku Heart Attack, Golden Age, Around the Bend až po psycho-popovou píseň Fantasy Friend Forever.

"Je to podobné, jako když si mám vybrat zmrzlinu. Nemůžu si prostě dát jen dvě příchutě, chci ochutnat od každé. Tak to vnímám i s naší hudbou - hrajeme všemi chutěmi," vysvětluje nepřehlédnutelná zpěvačka Mette Lindberg styl The Asteroids Galaxy Tour.

www.facebook.com/TheAsteroidsGalaxyTour

diskuze

  • Buď první kdo napíše!
ver. 5.0 Generováno : 10.06.2023 7:11 © 2003 - 2023 Intercop | 2007 - 2023 design inspirated by Hedesign