Senzaparty.net | festivaly | Na RfP vykřičí svůj hněv britská senzace Architects

nejzobrazovanejší fotoreporty minulého dne

22.08.2009 Letiště Hradčany [CL] MIMOŇSKÉ Války XV.
19.07.2014 Pod kaďanským hradem [CV] Vysmáté léto Kadaň
02.12.2009 ULeguana [UL] Vítání prvňáčků
 

Na RfP vykřičí svůj hněv britská senzace Architects

31.5.2012 17:57 Pepíno | festivaly
 

Letošní RfP bude jako učebnice post-hardcore: po otcích-zakladatelích Refused na festivalu přivítáme i nejčipernější synky žánru, britské Architects. Ti ohromují novým albem Daybreaker.

Přesně 72 hodin je na pultech páté album ARCHITECTS, post-hardcoreové formace z britského Brightonu. Ta po nahrávce "The Here And Now" přichází s deskou "Daybreaker", jež je mnohými znalci (fanoušky ani nepočítaje) vnímána za nejočekávanější žánrový počin letošního roku, a předpovídá se jí ohromný úspěch.

Post-HC produkce Architects, kterou katalyzuje řízný vokál frontmana Sama Cartera, měla zpočátku své existence potíže s vlastní identitou. Začala si říkat Inharmonic, aby později své jméno změnila na Counting the Days, až definitivně dospěla k názvu Architects.

Jen krátce poté, co se kapela zformovala (2004), už sjížděla řadu nejvýznamnějších britských festivalů, mezi nimi i Download nebo Sonisphere, a statut oblíbené festivalové kapely si hájí dodnes. A pozor: mnoho promotérů i kritiků jim dokonce trochu troufale věstí úspěšnou budoucnost, srovnatelnou s kariérami interpretů jako System Of A Down, Korn či Avenged Sevenfold.

Kromě sólových vokálů ve vlastních písních propůjčil Sam Carter výkon svých mocných hlasivek i některým nahrávkám dalších HC či metalových band, jako např. Your Demise, Comeback Kid, nebo Bring Me The Horizon. Kapela si trochu nečekaně střihla i koncerty po boku takových rockových veličin, jakými jsou Faith No More, Placebo nebo Jane's Addiction.

Architects navnadili zdejší fanoušky již třikrát. Nejprve na Never Say Die Tour v roce 2009, poté jako host Underoath v dubnu 2010, a poslední uzemňovací kolečko absolvovali letos v březnu, coby předskokani chicagské punk-rockové formace Rise Against. Sice tím v očích mnoha přítomných mírně upozadili své americké hostitele, zato si řekli o vystoupení na Rock for People před opět o něco početnějším davem.

Jak již bylo zmíněno Rock for People anoncuje Architects těsně po vydání jejich nového alba Daybreaker, které půvabně popsal kytarista Tom Searle tak, že "Kapela má na novém albu zpět své koule…někdo by mohl říct, že jsme vyměkli, já ale myslím, že jsme na desce znovu objevili nadšení pro tvrdou muziku."

Architects očekávání spjatá s novinkou Daybreaker velmi působivě stimulovali hned třemi videoklipy, které naznačují, že kapele do budoucna nebude cizí větší filozofická i politická angažovanost a snaha komunikovat srkze svou tvorbu své pohledy na závažná společenská témata. Posuďte sami:

Devil´s Island


These colours don´t run


Alpha Omega


Zde jsou první rychlé (a řádně nadšené) tuzemské recenze na nové album:
    www.rock.cz/clanek/5314-recenze-architects-daybreaker
    coremusic.cz/recenze/cd/item/3349-architects-daybreaker

diskuze

  • Buď první kdo napíše!
ver. 5.0 Generováno : 10.06.2023 7:07 © 2003 - 2023 Intercop | 2007 - 2023 design inspirated by Hedesign