Senzaparty.net | festivaly | RfP: Example se chce novým albem přiblížit Nirvaně

nejzobrazovanejší fotoreporty minulého dne

22.08.2009 Letiště Hradčany [CL] MIMOŇSKÉ Války XV.
19.07.2014 Pod kaďanským hradem [CV] Vysmáté léto Kadaň
02.12.2009 ULeguana [UL] Vítání prvňáčků
 

RfP: Example se chce novým albem přiblížit Nirvaně

30.5.2012 09:52 Pepíno | festivaly
 

Show do roztrhání těla, gejzíry energie a možná i novinky z chystaného alba slibuje rap-hoperová hvězda EXAMPLE. Nepřekvapí, že v Anglii i USA vyprodává haly pro 20 tisíc nadšených fans...Od beznadějně vyprodaného pražského koncertu všestranného hudebníka EXAMPLE v Lucerna Music Baru uběhlo sotva pár měsíců. Od své české premiéry tento rapper urazil pořádný kus cesty: nejenže se jeho album Playing In The Shadows stalo v domovské Británii platinovým, ale stihl se také představit publiku za „velkou louží“. Díky této snaze zde prorazit, vznikl zajímavý remix megahitu Changed The Way You Kiss Me, na který si Example přizval amerického rappera jménem Ludacris.

Example se také zapojil do charitativní akce Teenage Cancer Trust v londýnské The Royal Albert Hall a svým vystoupením tak dokázal, že mu není lhostejný život fanoušků postižených zákeřnou rakovinou. Mimo jiné zde také vystoupily hvězdy jako Jessie J nebo „ex Beetle“ Paul McCartney.

I přesto, že neustále pracuje na svém novém albu, které by mělo být podle jeho slov více kytarové, grunge a inspirované kapelami Smashing Pumpkins, Pearl Jam nebo Nirvanou, skládá také texty i dalším interpretům.

Ze spolupráce se mohli těšit například Kylie Minogue, Enrique Iglesias, ale také oblíbený britský boyband The Wanted, kterému napsal slova k songu Chasing The Sun a stihl dokonce hostovat v tracku hoppera Mikill Pane nebo v debutu svého kytaristy Davida Stewarta. Aby toho nebylo málo, objevil se ve spotu Take The Stage pro britský ADIDAS spolu s Davidem Beckhamem nebo britským rapperem Wretch 32.

V dubnu odjel Example svou historicky první tour po arénách Spojeného království. Za zmínku určitě stojí téměř vyprodaná londýnská O2 Arena, která pojala okolo 17.000 fanoušků. V rámci této tour představil hned několik nových skladeb z připravovaného alba. Například s novinkou „We’ll Be Coming Back“ mu pomáhal i Calvin Harris, kterému právě Example dělal předskokana ve svých začátcích.Ale ani o další skvělé spolupráce rozhodně nebude nouze. Stačí pouze vyjmenovat pár zvučných jmen jako Feed Me, Benga, Laidback Luke, Kill The Noise, Tommy Trash, Alvin Risk a už teď je jasné, že tato deska, která by měla vyjít na přelomu října a listopadu, bude podobným trhákem jako Playing In The Shadows.Example také před pár dny spojil síly se svým dlouholetým kamarádem a dvojnásobným držitelem The Brit Awards, Edem Sheeranem. V červnu totiž vyjde jejich společný singl, který se bude jmenovat Throw It Away a měl by být volně ke stažení.

Je vidět, že Example jede na plný výkon a rozhodně ho nezastaví ani životní jubileum, které letos slaví. Naopak nám ještě nadělí pořádnou dávku energie a nového materiálu. Ostatně, Rock for People letos slaví také!

diskuze

  • Buď první kdo napíše!
ver. 5.0 Generováno : 10.06.2023 5:16 © 2003 - 2023 Intercop | 2007 - 2023 design inspirated by Hedesign