Senzaparty.net | festivaly | RfP: Faith No More i The Prodigy odehrají přes 90 minut

RfP: Faith No More i The Prodigy odehrají přes 90 minut

24.5.2012 22:50 Pepíno | festivaly
 

Minimálně 90 minut odehrají v rámci svých setů na blížícím se festivalu Rock for People jeho hlavní hvězdy: electro-punkeři The Prodigy a crossoverová formace Faith No More.

Půjde tak o „celovečerní“ vystoupení na úrovni samostatných koncertů; zatímco The Prodigy, připravující pilně novou, dle jejich slov velmi temnou desku, budou ozdobou středy 4. července Faith No More se svým funky metalem a nekonečnou kolekcí evergreenů završí prostřední festivalový den, čtvrtek 5. července.

Obě formace mají u fanoušků největší odezvu, proto zákonitě dostanou i největší prostor. S ohledem na očekávaný ohlas publika, v němž bude podle předprodejů vstupenek také vysoké procento zahraničních návštěvníků, máme i rezervu na přídavky,“ říká Michal Thomes, hlavní pořadatel festivalu Rock for People, jehož oslava 18. narozenin proběhne mezi 3. a 6. července ve Festivalparku v Hradci Králové.

Zájem příznivců FAITH NO MORE z Velké Británie, Německa, Polska i Slovenska není náhodný. V letní evropské minitour této legendy lze totiž kromě RfP nelézt pouhých osm položek. O tom, že FNM jsou nadále nedostatkovým zbožím, svědčí také zájem o vstupenky na jejich koncerty. Hned z Hradce Králové se smečka vedená Mikem Pattonem přesune do Francie a poté do Londýna. Oba koncerty v sále Hammersmith a O2 Academy Brixton byly vyprodány během několika desítek minut.

Nové studiové album THE PRODIGY by světlo světa mělo spatřit na konci letošního roku. Liam Howlett v rozhovoru pro NME prozradil pracovní název chystané nahrávky: How To Steal A Jet Fighter. Podle rozhovoru bude novinka oproti poslednímu albu Invaders Must Die, které bylo víc „party“, mnohem tvrdší a temnější. Dalším rozdílem oproti předchozímu albu bude i to, že tentokrát nebudou na něm dominovat kousky vytvořené spoluprací se zvučnými jmény.

Howlett, který na předchozích albech spolupracoval s takovými jmény jako Liam Gallagher, Dave Grohl nebo Juliette Lewis, má v úmyslu tentokrát spolupracovat s umělci „níže na žebříčku popularity“. Ruku k dílu v daleko větší míře přikládají rovněž Maxim a Keef Flint. Zbrusu nová skladba s názvem Dogbite zazněla už na dubnových koncertech The Prodigy v po strop zaplněných sálech v Bratislavě a Budapešti.

Nepochybujeme, že na Rock for People zazní kromě hitů jako Breathe, Smack My Bitch Up, Voodoo People nebo Invaders Must Die i další ochutnávky z očekávané nahrávky,“ doplňuje Petr Fořt, hlavní dramaturg Rock for People.

diskuze

  • Buď první kdo napíše!
ver. 5.0 Generováno : 10.06.2023 6:00 © 2003 - 2023 Intercop | 2007 - 2023 design inspirated by Hedesign