Senzaparty.net | festivaly | RfP: Molotov Jukebox a dvacet divokých bubeníků

nejzobrazovanejší fotoreporty minulého dne

22.08.2009 Letiště Hradčany [CL] MIMOŇSKÉ Války XV.
19.07.2014 Pod kaďanským hradem [CV] Vysmáté léto Kadaň
02.12.2009 ULeguana [UL] Vítání prvňáčků
 

RfP: Molotov Jukebox a dvacet divokých bubeníků

8.5.2012 20:45 Pepíno | festivaly
 

Výčet kapel, s nimiž budete moci tancovat po celý RfP na nejrůznějších místech, rozšiřují po Maison du Malheur a Keko Yoma ještě Molotov Jukebox a dvě desítky divokých bubeníků!

MOLOTOV JUKEBOX
Tak tahle londýnská smečka reprezentuje styl tzv. GypStepu, tedy kombinaci gypsy, samby, ska, dubstepu, swingu a spousty dalšího. Pozor! – vše hráno naživo, na tradiční nástroje. To jen pro ty, kteří by nám zase chtěli vytýkat dubstep. Holt jde o konjunkturální styl, jenž proniká do všech žánrů, akustickou hudbu nevyjímaje.

Ale zpět k cirkusu s názvem Molotov Jukebox. Na tyto hudební akrobaty, které na Rock for People přivede na vodítku jejich líbezná diva a frontmanka Natalia Tena aka Nymfadora Tonksová, nás upozornila jedna z fanynek ságy o Harrym z Bradavic a seriálu Hra o trůny. Klára Valentová, jež má blízko k tradičnímu Festivalu fantazie v Chotěboři, nám Molotov Jukebox popsala tak, že jsme této formaci prostě nemohli odolat.

Kouzlo Molotov Jukebox nespočívá jen v samotné Natalii, již fanoušci fantasy zjevně uctívají podobně jako elfové svou Galadriel. Přesně jak nám vylíčila Klára (a tímto jí velmi děkujeme), jejich koncerty jsou nabušené energií a tato tři roky fungující parta dokáže vytvořit vždy skvělou atmosféru. Okusili jsme a souhlasíme!

Takže, Kláro a vy ostatní: Molotov Jukebox zahrají ve Festivalparku na YouTube stage (loňský stan Evropa 2 stage). A možná nejen to: tito skrznaskrz sympatičtí muzikanti by si i s inštrumenty nekolikrát mohli obejít celý areál.

Fakt, že Molotov Jukebox loni na podzim předskakovali na evropském turné The Kooks, je už jen chutnou třešničkou na letošním plnoletém dortíku RfP. Nepropásněte! Navnadit se můžete u těchto ukázek, opravdu stojí za to:

Molotov Jukebox - Get Ready (Temptations)


Molotov Jukebox - Laid to Rest


Molotov Jukebox - I Need It


Molotov Jukebox - Tick Tock


www.molotov-jukebox.co.uk

Banda Berimbau
Atmosféru Brazílie na Rock for People přenese dvacítka perkusionistů sdružených pod názvem Banda Berimbau. A jde o další projekt, který bez problémů snese okřídlenou větu: To musíte zažít! Ačkoliv jde o nadšence původem z jižní Evropy, v Brazílii jsou jako doma a v jejich řadách je několik rodilých jihoamerických muzikantů.

Ve Festivalparku to rozbalí po všechny tři dny, pokaždé aspoň dvě hodiny. Na bráně, po pivních stanech, v t-zones, na hangárech nebo i v nich… Za třináct let své existence Banda Berimbau nabobtnala na skoro 40 stálých hudebníků, většinou perkusionistů, a odehrála stovky koncertů po celém světě. Je i stálým návštěvníkem festivalů právě v Brazílii.

Senzaparty.net

Banda Berimbau se vám představí v mnohačetných podobách: akusticky i s aparaturou. Neodolatelným a bezprostředním způsobem vás provedou hudbou škol samby, rytmy brazilského státu Bahia, stylem Macaracu Naçao… Repertoár tohoto souboru obsahuje rovněž latinskoamerické evergreeny autorů a klasických kapel jako Caetano Veloso, Gilberto Gil, Ivete Sangalo, Jorge Ben, Olodum nebo Timbalada.

Na Rock for People přijede Banda Berimbau s nejlepšími doporučeními z festivalů jako Exit Fest v Novém Sadu. Předchází je pověst i samaritánů, kteří do Brazílie jezdí realizovat řadu humanitárních projektů.

www.bandaberimbau.com

diskuze

  • Buď první kdo napíše!
ver. 5.0 Generováno : 10.06.2023 6:34 © 2003 - 2023 Intercop | 2007 - 2023 design inspirated by Hedesign