Senzaparty.net | festivaly | RfP: Čeká vás páteční očista hlukem: Crystal Castles

nejzobrazovanejší fotoreporty minulého dne

22.08.2009 Letiště Hradčany [CL] MIMOŇSKÉ Války XV.
19.07.2014 Pod kaďanským hradem [CV] Vysmáté léto Kadaň
02.12.2009 ULeguana [UL] Vítání prvňáčků
 

RfP: Čeká vás páteční očista hlukem: Crystal Castles

26.4.2012 14:56 Pepíno | festivaly
 

Slíbili jsme, že s electrem končíme. A také že ano - Kanaďané CRYSTAL CASTLES jsou totiž hlukovou náloží mimo veškeré žánry. Hudební "přesdržka", jak kdosi trefně napsal...

Můžete mít rádi pěkné písničky a přísahat na klenuté melodie, můžete obdivovat opravdové umělce i být otrokem rytmu. A můžete mít třeba i rádi uhlazené (až fádní) profily kapel, které vystoupí na Rock for People.

I vy ovšem potřebujete zažít Crystal Castles, u nichž je všechno jinak. Nebudeme se dlouze rozepisovat o hudbě, protože v případě Crystal Castles jsou všechna slova nepřesná. Alice Glass a Ethan Kath, krásná holka, ošklivej kluk. Mohli by být úspěšným folkovým duem, Alice & Ethan by znělo cool, a zpívat písničky o lásce.

No dobře. Produkce CC je nejblíž tomu, když vám někdo chce nakopat zadek. Hudební přesdržka. Hluk na úrovni násilí. Nová forma sebepoškozování. Kanaďané Crystal Castles jsou prostě výjimeční a neodpíranou agresivitou předčí i mnohé pokérované kombajny a mlátičky.

Crystal Castles 'BAPTISM' Official


Dohromady se scukli před osmi lety v Torontu a společně dali nový obsah termínu lo-fi. První hit se jmenoval Alice Practice, přičemž linka, ehm, zpěvu vznikla při náhodné zkoušce mikrofonu, kdy Alice prostě ječela jako magor.

Singl vyšel na jejich první desce, která se jmenovala Crystal Castles, stejné jméno nesla i ta druhá. Třetí album se zatím pracovně jmenuje Crystal Castles, nahráli jej nedávno ve Varšavě, a vyjde v průběhu letošního roku. Jakkoli jsou jejich dosavadní nahrávky, objektivně vzato, úplně na palici, mají CC po světě desetitisíce fanoušků, kteří jsou schopni při obhajobě svého kultu zemřít.

Koncerty Crystal Castles jsou jistou formou duševního znásilnění. Ale v jejich případě má hluk očistný efekt. Po půl hodině jejich zvukového teroru se ve vás něco přecvakne a ten osmibitový doprovod ke špatné počítačové hře, v níž je potřeba useknout hlavu co nejvíce koťátkům, vám najednou začne připadat tak osvěžující. Jako když si po prokalené noci dáte sklenici ledové vody. Uvidíme se v kotli. Ve stanu na YouTube Stage. Poslední den!

Jo, a mimochodem: humanistickou linku CC nejlépe ilustruje to, že mají složit hudbu k novému česko-polskému filmu o masové vražedkyni Olze Hepnarové. Peace!

www.crystalcastles.com

diskuze

  • Buď první kdo napíše!
ver. 5.0 Generováno : 10.06.2023 6:40 © 2003 - 2023 Intercop | 2007 - 2023 design inspirated by Hedesign