Senzaparty.net | festivaly | RfP: Punk 2x: po americku a po staro-dobro-anglicku

RfP: Punk 2x: po americku a po staro-dobro-anglicku

10.4.2012 20:39 Pepíno | festivaly
 

Old school HC nebo americký HC/punk? Je to fuk - H2O jsou zpět a řítí se směrem do Hradce. A v Doveru do dodávky ještě naberou symaptické punk´n´rollery The Computers.

H2O
Vznik téhle skupiny je jako z učebnic rock'n'rollu: Toby Morse, který strávil léto roku 1995 jako bedňák tehdejší hvězdné HC kapely Sick of it All, přišel na to, že tenhle způsob obživy je vlastně dost prima. Kromě toho měl i dost sebevědomí, a tak si založil kapelu vlastní. Voilá, máme tady H2O.

O rok později už nahrává tehdy tříčlenná parta stejnojmenný debut a vyráží na tour se zatím krapánek slavnějšími No Doubt. V červnu roku následujícího natáčejí H2O další desku, Thicker Than Water, s níž vyrážejí na tour, které musí zřejmě absolvovat každá americká hardcoreová kapela - do Japonska. Zhýčkaní Japonci H2O nadělí vyprodané sály a nekonečnou popularitu, takže je jasné, že tihle hoši se do svých džobů jen tak vracet nemusejí.

Do Čech přijíždějí necelý půl rok po vydání šestého řadového alba nazvaného Don't Forget Your Roots. Jak název pohodlně napoví, jedná se o tribute kompilaci skladeb, které muzikanti označili jako ty, jež je formovaly.

Senzaparty.net
Ačkoli se jedná o poctivý nářez, zapomeňte na kelímky piva létající směrem do publika nebo naopak - chlapci jsou zastánci subkultury straight edge, tedy životního stylu striktně zapovídajícího jakékoli návykové látky. Toby Morse se dokonce stal jednou z hlavních postav kampaně bojující proti užívání drog. "Nebudu nikoho soudit ani lidem říkat, co mají dělat, protože jsem sám nikdy nic nebral. Můžu ale vyprávět o tom, jak skončili mí přátelé a jací byli lidé, které jsem kvůli drogám ztratil," vypráví Toby ve spotu. Na Rock For People tedy minimálně po dobu jejich vystoupení čekejte výhradně rauš způsobený hudbou.

H2O jsou jednou z nejdéle přežívajících legend N.Y.H.C. scény, konkrétně její straight-edge odnože. Páté a zatím poslední album H2O nese název "Nothing To Prove" a na světlo světa jej vynesl label Bridge Nine Records koncem května 2008.

www.h2ogo.com

The Computers
Punk'n'roll je zřejmě ta správná škatulka, v níž to The Computers sluší nejvíce. Nedávno jsme je měli možnost vidět v pražském Lucerna Music Baru, kde předskakovali The Subways, a v lednu letošního roku i v legendární strahovské Sedmičce, kde zúčastněné smetli lépe i rychleji než tsunami. Podívaná to byla vskutku zábavná - všichni, kdo se tam tehdy vešli, jistě touží po další dávce hluku, který podává excentrický zpěvák a skokan Al spolu se svou kapelou z britského stotisícového městečka Exeter.

Jejich loňské debutové album This Is The Computers působilo na současné punkrockové scéně jako živá voda. Ačkoli na punk přísahají nejen v ohledu hluku, s nímž útočí na posluchače, v jisté hudební přímočarosti a rozhodně i v délce skladeb, z nichž jen málokterá přesáhne dvě minuty, namísto vzteku servírují až euforickou náladu. Až vás po půlhodině vyplivnou z kotle, budete jen velmi zvolna přestávat tančit.

Kapela, která tvrdí, že "music is dead" v době, kdy muzikanti tvoří zalezlí v obýváku u svého compu (ano, odtud jejich ironicky posměšný název), natočila svou desku bez jakýchkoli high tech pomůcek a za správně punkové čtyři dny. The Computers jsou další mladou kapelou, kterou vám naservírujeme o pár měsíců dříve, než se z nich stane cirkus vystupující v sálech pro tisíce fans. Užijte si je ještě před tím, než budou do backstage jezdit limuzínou - protože teď je to pořád ještě hodně baví.

www.thisisthecomputers.com

diskuze

  • Buď první kdo napíše!
ver. 5.0 Generováno : 10.06.2023 6:08 © 2003 - 2023 Intercop | 2007 - 2023 design inspirated by Hedesign