Další významnou evropskou hudebnicí současnosti je Anna Calvi. Po roztomile poťouchlé Kate Nash přiveze tato kráska z britských ostrovů mnohem temnější sound a sžíravé texty.
Rodačka z Londýna s italskými kořeny, Anna Calvi, není českému hudebnímu publiku zdaleka neznámou, přinejmenším z éterů rádií. Její snad nejznámější hity Blackout a Desire, které se objevují na aktuálním debutovém albu, se dokážou svou uhrančivostí snadno přitom nesmazatelně vrýt do paměti.Hudební cesta této zpěvačky a virtuózní kytaristky vedla náročným, ale jasným směrem. Ten předurčovaly téměř první tři roky jejího života strávené v nemocnici, s čímž se později vyrovnávala skrze vytvoření vlastního světa, který našla v hudbě – ve vlastní tvořivosti, do které mohla utíkat.
Pod hudebním vlivem svého otce poprvé vzala do rukou housle v šesti a kytaru v osmi letech. Ačkoliv původně chtěla studovat výtvarné umění, nakonec zvolila studium hudby, což posílilo její rozhodnutí ke skládání písní.
Anna Calvi založila několik kapel, mezi nimi například Cheap Hotel. Poté, co se setkala s multiinstrumentalistkou Mally Harpaz a bubeníkem Danielem Maiden-Woodem, zakotvila v současném stejnojmenném projektu.
Do širšího povědomí vešla v roce 2010, kdy ji pro svá turné či koncerty přizvaly kapely Interpol a Arctic Monkeys. Oslovil ji dokonce i Nick Cave, aby v říjnu 2010 doprovázela jeho projekt Grinderman na turné po Evropě. V tom samém období vznikl její debutový singl Jezebel nebo jinými slovy elektrická cover verze hudebního standardu Edith Piaf.
Na kontě má pět singlů a debutové album s názvem Anna Calvi, jež vyšlo v lednu 2011 na labelu Domino Records. Album se dočkalo velmi pozitivního přijetí u kritiky i fanoušků v Evropě i na ostatních kontinentech.
Často je označováno přívlastky temné, expresivní, sametové či silné nebo je dokonce nazýváno tvůrcem měřítka intenzity a originality ostatních hudebních počinů toho roku. Album se dočkalo nominace na prestižní cenu Mercury Prize v roce 2011 a letos na Brit Awards.
Anna je logicky často srovnávána s PJ Harvey nebo s Nickem Cavem. Těžko totiž hledat vášnivější a zádumčivější hudební pojetí než u těchto interpretů. Z její hudby ve znamení tanga je znatelný také vliv flamenca, blues či svůdného gotického pop rocku, ale také klasických skladatelů jako Ravela či Debussyho.