Senzaparty.net | festivaly | RfP: Její oči i hlas vás natotata uhranou: Selah Sue

RfP: Její oči i hlas vás natotata uhranou: Selah Sue

9.3.2012 14:53 Pepíno | festivaly
 

Selah Sue - toto jméno jmenovalo mnoho zástupců festivalů sdružených v Yourope, když jsme se v naší soukromé anketě ptali na největší evropské talenty. Souhlasíme, přivážíme.

Nikdy dříve jsem si nemyslela, že bych mohla být zpěvačkou,“ přemítá dnes dvaadvacetiletá Selah Sue, vlastním jménem Sanne Putseys, která se původně zhlédla v kariéře baleríny. Současná realita je však jiná: úspěšná zpěvačka a textařka nyní sjíždí ve stylu soul&funk fusion mnohá významná pódia i mimo území rodné Belgie a je držitelkou ocenění European Border Breakers Award (2011). Nyní je rozhodnuta dobýt nová srdce i u českého hudebního publika, v čemž jsme jí vyšli vstříc právě my.

Selah Sue - Raggamuffin


Křehká Selah Sue z malého belgického města Leefdaal se začala učit hrát na akustickou kytaru a psát vlastní text v patnácti letech. O dva roky později už zazářila v místní soutěži talentů, kde vystupovala jako nejmladší a jediná ženská umělkyně a kde výrazněji upozornila na svůj hudební talent.

Svou pěveckou kariéru odstartovala v době univerzitních studií, kde se věnovala psychologii. Ta se neodmyslitelně promítá do textů i atmosféry písní a díky ní se zpěvačka dokáže snadněji pohroužit do lidských emocí.

Jak říká sama Selah, coby hudební vzory k sobě nechala proniknout interprety jako Lauryn Hill, Erykah Badu nebo Boba Marleyho. Není tedy náhodou, že při poslechu některých jejích písní naskočí posluchači na mysl mimo jiné tyto sólové veličiny. Mezi nejznámější zpěvaččiny kousky patří Mommy, Black part love, This World nebo Crazy Vibes, jeden z jejích nejstarších - Raggamuffin se na Youtube těší už více než sedmimiliónové pozornosti.

První pětipísňové EP Black Part Love se dostalo na hudební pulty roku 2008. V listopadu 2010 vystoupila v Antverpách po boku legendárního Prince a následně se vydala na takřka vyprodané turné na podporu připravovaného debutového alba po Belgii, Francii a Holandsku.

Je tomu právě rok, co Selah Sue vydala své první eponymní album, které krátce nato bodovalo v belgické, francouzské, holandské a švýcarské hitparádě alb. Kromě mnoha písní od balad po divočejší kousky, z nichž některé napsala ještě jako náctiletá, na něm najdeme také duet se Cee Lo Greenem s názvem Please.

Mimochodem, nadšenou recenzi na její debutové album si můžete přečíst na stránkách Musicserveru zde: musicserver.cz

diskuze

  • Buď první kdo napíše!
ver. 5.0 Generováno : 10.06.2023 5:29 © 2003 - 2023 Intercop | 2007 - 2023 design inspirated by Hedesign