Senzaparty.net | festivaly | RfP: Na osmnáctiny RfP nezapomenete: The Prodigy!

nejzobrazovanejší fotoreporty minulého dne

22.08.2009 Letiště Hradčany [CL] MIMOŇSKÉ Války XV.
19.07.2014 Pod kaďanským hradem [CV] Vysmáté léto Kadaň
02.12.2009 ULeguana [UL] Vítání prvňáčků
 

RfP: Na osmnáctiny RfP nezapomenete: The Prodigy!

9.3.2012 14:19 Pepíno | festivaly
 

Tak tahle partička sfoukne osmnáct svíček na dortu RfP ještě před vstupem na stage. Přivítejme The Prodigy! Chybělo málo, aby roce 2010 přetlakovali největší kotel v historii festivalu!

Legendární britští The Prodigy, kteří před dvěma lety přiměli návštěvníky Rock for People k tanečnímu šílenství, se vracejí na místo činu. Kapela opět přijede ve složení Liam Howlett, Keith Flint a Maxim Reality. Na undergroundové hudební scéně se objevili na počátku 90. let, tehdy ještě v kolísavě 4- až 5ti členné sestavě. The Prodigy vznikli na popud zakládajícího člena Liama, který vzdal hold svému prvnímu analogovému syntezátoru Moog Prodigy dokonce v samotném názvu.

Ačkoliv bývají někdy označováni za „elektronický punk“, v jejich hudbě se mísí různorodé styly od rave, hardcore techno, přes alternativní rock a breakbeat až po punk – pamětníci jistě vystopují i reggae nebo ska. Za dvaadvacet let své existence má kapela na kontě více než 25 milionů prodaných nahrávek a 5 studiových alb, z nichž k nejúspěšnějším se řadí Music for Jilted Generation (1994) nebo The Fat of the Land (1997).

V květnu 2011 kapela vydala svou první živou desku plus DVD s názvem World’s on Fire dokumentující jejich do té doby největší koncert na stadionu Milton Keynes Bowl z léta 2010. Filmový debut netradičním způsobem propojil fanoušky v jeden čas na různých místech: byl totiž promítán ve vybraných kinech po Evropě během jedné noci.

The Prodigy - Firestarter


The Prodigy jsou proslulí svými strhujícími show před deseti- i stotisícovými davy. Například v loňské sezóně předvedli svou energickou show na jednom z největších evropských festivalů Woodstock v Polsku, na nějž zavítalo – i díky Prodigy - více než 700 000 návštěvníků!

A o čem bude letošní festivalová sezóna? Prozatím kapela nemá definitivní tour dates, v tuto chvíli však můžeme mluvit o téměř exkluzivním headlinerství hvězdné formace právě na Rock for People! The Prodigy se předtím v červnu chystají na britský Download Festival, na němž coby hlavní hvězdy po boku Metallicy a obnovených Black Sabbath poprvé veřejnosti představí několik nejnovějších tracků z připravované desky.

Kromě notoricky známých výpalek Breathe, Firestarter či Smack My Bitch Up se tak dočkají nejčerstvějších ochutnávek z nového alba teprve podruhé v historii právě čeští fanoušci a návštěvníci Rock for People! Podle slov Liama Howletta bude nová deska follow-upem alba Invaders Must Die z roku 2009, chybět ale nebudou ani novátorské postupy nebo příslovečná břitkost Prodigy. Nechme se tedy překvapit, jaké pecky už za několik měsíců kapela ve svém setu na hlavním stage odhalí.

theprodigy.com

diskuze

  • Buď první kdo napíše!
ver. 5.0 Generováno : 10.06.2023 7:08 © 2003 - 2023 Intercop | 2007 - 2023 design inspirated by Hedesign