Senzaparty.net | festivaly | RfP: A nyní trocha keltského poga: Flogging Molly

nejzobrazovanejší fotoreporty minulého dne

22.08.2009 Letiště Hradčany [CL] MIMOŇSKÉ Války XV.
19.07.2014 Pod kaďanským hradem [CV] Vysmáté léto Kadaň
02.12.2009 ULeguana [UL] Vítání prvňáčků
 

RfP: A nyní trocha keltského poga: Flogging Molly

9.3.2012 13:44 Pepíno | festivaly
 

Pro většinu z vás se v roce 2008 stali Flogging Molly láskou na celý život. Abychom eliminovali riziko vašich žánrových záletů, přivážíme tuto americkou kapelu také na oslavy 18. narozenin.

Sedmičlenná skupina Flogging Molly zformovaná roku 1997 v americkém Los Angeles je příznivcům keltského punku mezi vámi dobře známou firmou. V hudbě této smečky divočáků se neodolatelně prolíná energický punk rock s tradičními irskými melodiemi.

Kariéra původně čtyřčlenné formace započala na pódiu irského baru Molly Mallone's v LA, kde každé pondělí vystupovala. Frontman Dave King v rozhovoru pro hudební magazín Kerrang! kdysi uvedl, že kapela měla pocit, jako kdyby svůj domovský bar každé pondělí bičovala k smrti (v překladu „flogging to death”). A odsud také inspirace pro název formace.

Vystupování Flogging Molly je přehlídkou ojedinělých a tradičních nástrojů jako mandolína, bodhrán (tradiční irský rámový buben), banjo, irské dudy, plechová píšťalka či harmonika. „Kdybychom neměli mandolínu, akordeon, housle a flétnu, hráli bychom v podstatě punk rock,“ dodává Dave King k hudebnímu stylu kapely. Ve svých textech se obvykle zabývá tématy, jako je Irsko a jeho historie, alkohol, politika, láska, smrt nebo katolická víra.

Flogging Molly mají na svědomí žánrový rozsah skladeb od pirátských Salty Dog nebo Seven Deadly Sins přes rebelující Drunken Lullabies či Rebels of the Sacred Heart po zadumané hymny jako třeba Far Away Boys.

Flogging Molly - "Drunken Lullabies" Side One Dummy


Kromě jiných nahrávek má kapela za sebou 5 studiových a 3 živá alba. Akustické živé CD/ DVD Whiskey on a Sunday se může dokonce pochlubit platinovou deskou. Posledním řadovým albem je Speed of Darkness z roku 2011, které je s neskrývaným nadšením hodnoceno jako mimořádně vyzrálé.

Výpovědi o odcizení či naději, jež se za písněmi skrývají, působí velmi trefně. Album je debutujícím počinem na vlastním labelu s názvem Borstal Beat. V duchu myšlenky, že hudba je důležitější než komerční úspěch, se kapela těší větší nezávislosti než dříve, což je patrné právě na poslední desce.

Flogging Molly, kteří si na Rock for People zahráli už v roce 2008, předznamenávají bujaré veselí až do zavírací hodiny. Zpestřením mezi jednotlivými písněmi početného ansámblu budou mimo jiné výstižné proslovy a vtípky, jež s oblibou dává Dave King během vystoupení do placu.

www.floggingmolly.com

diskuze

  • Buď první kdo napíše!
ver. 5.0 Generováno : 10.06.2023 6:25 © 2003 - 2023 Intercop | 2007 - 2023 design inspirated by Hedesign