Senzaparty.net | festivaly | RfP: Kde jsou ATDI, budou brzy i Mutiny on the Bounty!

nejzobrazovanejší fotoreporty minulého dne

22.08.2009 Letiště Hradčany [CL] MIMOŇSKÉ Války XV.
19.07.2014 Pod kaďanským hradem [CV] Vysmáté léto Kadaň
02.12.2009 ULeguana [UL] Vítání prvňáčků
 

RfP: Kde jsou ATDI, budou brzy i Mutiny on the Bounty!

15.6.2012 18:27 Pepíno | festivaly
 

Hodně z vás si přálo At The Drive In, kteří se ale s RfP minuli. Avšak lucemburští Mutiny on the Bounty jsou odpovídající náhradou. A podobně jako ATDI před lety mají našlápnuto hodně vysoko!

Refused, Architects a nyní i Mutiny on the Bounty - fanoušci post-hard core či math rocku mohou být letos opravdu spokojeni. Posledně jmenovaná kapela byla potvrzena teprve včera, tak se s vámi o tu radost začerstva dělíme!

Pzey, Falcon, Tchiggy a Clem – za těmito nesnadno vyslovitelnými výrazy se skrývají přezdívky členů kapely Mutiny on the Bounty nebo také čtyř hochů s nevyčerpatelným zdrojem energie a hudební invence. Už sám název, který evokuje slavnou historickou, filmem proslavenou událost, může napovědět, že repertoár této formace nebude o ukolébavkách. Naopak můžeme očekávat živé melodie, kterým atakující zabarvení rozhodně nechybí.

Specifický styl kapely šálí smysly neuspořádaností, a přitom svým vlastním dokonalým systémem či strukturou, chcete-li. Produkce kapely spočívá v členité naléhavosti, střídání melodické a nemelodické hry s příchutí indie rocku a post HC tónů, jejichž finální výpovědní hodnotou jsou živé a podmanivé melodie.

Mutiny on the Bounty - Call me cheesus


Lucemburská kapela má za osm let své existence stále napilno. Stovky koncertů po boku například Franz Ferdinand nebo Kings of Leon, obměna vlastní sestavy a aktuálně nová deska. Není tomu ani dva měsíce, co po chváleném debutu DANGER MOUTH přišlo na svět další řadové dvanáctitrackové album TRIALS, které vyšlo na německém labelu Redfield Records. Nahrávka, která se zrodila v kanadském Seattlu, slibuje vypilovanou směs mathrocku s ještě více elektronických a synthetických prvků s ještě rozmanitějšími a melodičtějšími texty.

Dříve dominantní útočnost nyní MOTB mírně upozaďují ve prospěch temnějších zvukových pasáží. Kupříkladu německý hudební magazín VISIONS nahrávku popisuje slovy: „Opravdu šílená jízda přes krk kytary, postcorové propasti, vrchol mathrocku...“ U jejího zrodu stál i producent Matt Bayles, známý svou spoluprací se jmény jako Pearl Jam nebo Mastodon, který na desce pomohl MOTB objevit jejich novou hudební tvář.

Jen co si kapela stihla vydechnout po květnovém turné po Evropě, obráží hned další a další pódia a také ji čeká několik letních festivalů. Doporučujeme nechybět při její zastávce na RfP, který ožije pod přílivem podmanivých energií, například při tónech skladby Artifacts. Bude to objevná jízda!

diskuze

  • Buď první kdo napíše!
ver. 5.0 Generováno : 10.06.2023 7:02 © 2003 - 2023 Intercop | 2007 - 2023 design inspirated by Hedesign