Senzaparty.net | festivaly | RfP: Druhý ročník Českého YouTube Festu má své vítěze

nejzobrazovanejší fotoreporty minulého dne

22.08.2009 Letiště Hradčany [CL] MIMOŇSKÉ Války XV.
19.07.2014 Pod kaďanským hradem [CV] Vysmáté léto Kadaň
02.12.2009 ULeguana [UL] Vítání prvňáčků
 

RfP: Druhý ročník Českého YouTube Festu má své vítěze

15.6.2012 18:43 Pepíno | festivaly
 

Pět nejlepších kapel 2. ročníku Českého YouTube Festu vybraly i tisíce návštěvníků Rock for People, kteří pomohli formacím Bek Ofis, Pankix nebo Silent Stream of Godless Elegy.

Komunita YouTube rozdělila mezi své favority přes 60 tisíc hlasů, což je více než dvojnásobek loňského počtu hlasů. Zájem hudebních fanoušků se projevil také na počtu prohlédnutých videí na YouTube kanálu projektu, který dosáhl 550 000 zhlédnutí.

Absolutní vítěz druhého ročníku Českého YouTube Festu, kapela Bek Ofis, přeci jen není na české hudební scéně žádným nováčkem (2002). V letošním ročníku Českého YouTube Festu zabodovala s písní Náhradník.

Náhradník - Bek Ofis (oficiální video) | Studio Fontána


Jan J. Nedvěd, frontman pražské hudební skupiny Bek Ofis úspěch komentuje: „Je to perfektní dárek nejprve od poroty, které si vážíme, a následně od fanoušků, kteří nás dlouhodobě podporují,“ a dodává: „Je to krásný pocit a zároveň forma ocenění, ve kterou jsme skrytě doufali. Bereme to jako jednu z nejdůležitějších forem podpory toho, co jsme doposud vytvořili.

Bek Ofis si díky vítězství v Českém YouTube Festu zahrají hned na 6 partnerských festivalech. Zkrátka nepřijde ani další čtyřka, která u fanoušků YouTube zabodovala. Na druhé pozici se s písní Sečna umístila indie rocková parta Pankix. Třetí příčku obsadila moravská ethno-metalová skupina Silent Stream of Godless Elegy. Ta do soutěže poslala klip Skryj hlavu do dlaní. Čtvrté místo patří beatfolkové formaci EPY DE MYE, která bodovala s písní Opustíme vzory. Pětku pak uzavírá song Levituju od kapely KOFE-IN.

pankix


Silent Stream Of Godless Elegy - Skryj hlavu do dlaní


EPY DE MYE - Opustíme vzory (Leave Idols)


KOFE-IN - Levituj


Do druhého ročníku YouTube Festu zaslali talentovaní hudebníci o čtvrtinu více klipů než v loňském roce a opět významně obohatili zastoupení českého obsahu na video portálu YouTube. Odborná porota pod vedením kapely Tata Bojs (Milan Cais a Mardoša) společně s Albertem Černým z Charlie Straight, loňským vítězem kapelou Flattus, zástupcem OSA Lukášem Paulů a šéfem iREPORT.cz Jardou Hudcem, měla nelehký úkol. Z téměř 800 přihlášených příspěvků mnoha hudebních stylů musela vybrat 15 nejlepších finalistů. Ti se pak utkali o pět prvních míst v souboji o sympatie uživatelů YouTube.

Vybrat patnáct nejlepších bylo dost náročné. Sešly se nám značně rozmanité hudební styly, takže konečná patnáctka byla docela pestrá,” říká Milan Cais, frontman skupiny Tata Bojs, a dodává: “Všechny finálové písně vyhrály hlavně svou snahou o osobitý přístup.

Odkaz na Český YouTube Fest

diskuze

  • Buď první kdo napíše!
ver. 5.0 Generováno : 10.06.2023 6:22 © 2003 - 2023 Intercop | 2007 - 2023 design inspirated by Hedesign