Senzaparty.net | festivaly | RfP: Na program přibyly dvě (a půl) nové kapely

RfP: Na program přibyly dvě (a půl) nové kapely

19.6.2012 20:24 Pepíno | festivaly
 

Výpadek Lionheart (zrušili turné) už mnozí z vás zaregistrovali, stejně jako přírůstek The Feud. Dnes také rakouské 3 Feet Smaller (omlouvají se a zdraví) briskně nahradili jejich krajané From Dawn To Fall. A nezapomínejme na LSD on CIA!

Když tedy sečteme výše popsaná škatulata, můžeme vlastně na line-upu přivítat dvě a půl nové kapely. The Feud i LSD on CIA se totiž objevili na programu, aniž bychom jim věnovali odpovídající pozornost.

Začněme tedy LSD on CIA, kteří se na Rock for People dostali i díky svému úspěchu v prestižní soutěži Emergenza. Protože jsme měli (a stále máme) v porotě dva zástupce, Petra a Gondu, necháme vás objevit tuto dánskou partičku jejich očima.

LSD on CIA
Už jste několikrát mohli číst o mezinárodní hudební soutěži Emergenza, která spolupracuje též s festivalem Rock for People. Jen pro upřesnění, kapela, kterou vám dnes představíme, není účastníkem české části této soutěže. Jedná se o dánsko-polský band se zajímavým názvem LSD on CIA, který v loňském roce zvítězil v dánském a následně severském finále. Konečné druhé místo ve světovém finále v Německu bylo dalším postupovým kamenem v jejich kariéře.

Jak už jsme zmínili, jedná se o kapelu mezinárodní, hrající v následujícím složení: Mikkel Konyher – zpěv, kytara Piotr Fronek – basa, zpěv, Troels Dankert – bicí

Kromě koncertů, LSD on CIA nedávno složili a odehráli hudbu ke skvěle hodnocené divadelní hře "Udsleth Hornsleth", také vystoupili na několika výstavách v Kodani a Londýně. Mimochodem k uvedené hře natočili rovněž promo klip přímo ve vlaku kodaňského s-trainu:


Jejich styl je označován jako pohanský rock´n´roll nadupaný testosteronem a během svých vystoupení kapela ohromila spousty lidí. Dánská média popisují LSD on CIA jako "chlapeckou punkovou skupinu, což se vám může zdát matoucí, dokud je neuslyšíte hrát".

A jako důkaz, že uslyšíme v Hradci skupinu, která skutečně "jede", pár akcí - skutečně jen pár, kterých se v loňském roce zúčastnili: London Hornsleth Galleries, Roskilde festival, Sziget Festival, Taubertal Festival.

Vystoupení na kodaňském festivalu Start!:


Ale to není vše, co vyplývá ze spojení Emergenza a Rock for People! Ještě vám můžeme slíbit jednu věc. I když se to může zdát přehnané, nemožné atd., tak ještě bude jedna kapela, kterou vám představíme – takže není konec.

Pravda, nebude to headliner, ale věřím, že může zaujmout. Má to však háček. Ještě ji ani my neznáme – a co víc, netuší to ani sama kapela. Opět je zde spojení s festivalem Emergenza, tentokrát s jeho pražským finále, které má přídomek středoevropské!

Z tohoto klání totiž vzejde účastník letošního Rock for People a vzhledem k termínu koncertu (29.6.), se jméno dozvíte doslova za pět minut dvanáct.

From Dawn To Fall
Tito skvělí vídeňští punkrockeři se u nás představili v březnu coby předskokané amerických Mest. A dle všech dostupných reakcí obstáli znamenitě. Předloni nahráli cover hitu "Fireflies" od Owl City, ovšem až loni na podzim se kapela rozhodla, že natočí k této písni i videoklip. A rovněž úspěch:
From Dawn To Fall - Fireflies (Owl City - Cover)


Hlouběji z historie jen několik stručných údajů: kapela vznikla v roce 2006, v březnu o dva roky později natočili své první album The Beginning. V témže roce vydali akustické EP Acoustic Chapter, které dali na internet zdarma ke stažení.

Druhé album pojmenovali Rising a pomáhal jim s ním producent Brian Gardner, blízký spolupracovník Foo Fighters nebo 30 seconds to Mars. No, a to té doby mají From Dawn To Fall ve značné oblibě posluchači Paramore nebo Fallout Boy, ale rovněž Jimmy Eat World či Anberlin.

Senzaparty.net


The Feud
Jamie Walker (zpěv, kytara), Stephen Mildwater (basa) a Luke Paget (bicí) se dali dohromady v Manchesteru a ihned poté se představili na Rock for People. Kapela se podle svých slov nechala ovlivnit i takovými veličinami, jakými jsou Audioslave, Foo Fighters, Muse nebo například Kasabian či Rage Against the Machine.

Velmi hezky a výstižně jejich aktuální formu popsala dramaturgie Majálesu, kde The Feud - vedle jiných domácích akcí, včetně party ve Staropramenu - letos na jaře vystupovali. Takže směle ocitujme: "The Feud nabízejí dávku ostrovní muziky - v tom nejlepším slova smyslu samozřejmě. Těšte se na hodně kytar, divoké bicí, agresivní zpěv s autentickým anglickým (pří)zvukem a rozumnou dávku popových klišé. Všechno dohromady to dává dokonalý smysl, který je proklatě sexy a který budete zaručeně milovat!"

Nejen budete, ale už milujete! Troufáme si totiž tvrdit, že The Feud u nás vystupují vedle domovské Anglie možná nejčastěji ze všech evropských zemí.

The Feud - In Between The Lines

diskuze

  • Buď první kdo napíše!
ver. 5.0 Generováno : 05.06.2023 2:37 © 2003 - 2023 Intercop | 2007 - 2023 design inspirated by Hedesign