Senzaparty.net | festivaly | RfP: I letos se o vás postarají staří i mladí, ale známí

RfP: I letos se o vás postarají staří i mladí, ale známí

20.6.2012 14:29 Pepíno | festivaly
 

Gril ve stanovém městě? Zvrknutý kotník? Kamera u obličeje Pete Dohertyho? Dražší superpočítač Sequoia ve stanu či zabouchnuté klíčky v autě? Náš osvědčený tým integrovaného záchranného systému RfP má odpověď na všechny vaše otázky!

INFO DESK

Pro lepší komunikaci mezi návštěvníky a festivalovými pracovníky budou v provozu dvě Infocentra a Info Desk. První Infocentrum najdete stejně jako vloni ve 24hodinové zóně před hlavní branou do areálu (provozní doba 10.00 – 18.00). Druhé, nazvané Expats.cz Meeting Point (provozní doba 11.00 – 22.00), je umístěno na centrální křižovatce ve Festivalparku.

Pokud se setkáte s problémem – přetékající toalety, špatné jídlo ve stánku, neochota ochranky, problém se zdravotní službou či cokoliv jiného - kontaktujte nás, buď v Info pointech nebo na Info Desku na telefonním čísle: 602 782 587. Toto číslo bude v provozu od 2. července a vaše stížnosti, připomínky či doporučení budeme neprodleně řešit.

POČASÍ

Rock for People je za dveřmi a počasí nám snad bude nakloněno. Modří už vědí, že lepší než jasno a parno je zamračeno s teplotou kolem 20 stupňů. Svědčí to pleti i pivu, což nelze říci o prudkých poryvech větru. Počítáme však se všemi variantami, včetně deště i palčivého slunce – považte, že střechy mají ve Festivalparku prostory s kapacitou kolem 12 000 lidí.

Zde je ovšem několik důležitých pravidel pro dlouhodobý pobyt na slunci a v horku: vezměte si čepice, šátky, ochranné krémy. Ti z vás, kteří mají zdravotní problémy, by neměli zapomenout své léky a zvláště pro astmatiky a alergiky je toto počasí problémové.

A pokud bude trošku pršet, přibalte holiny a pláštěnky (obé můžete zakoupit na místě!). Doma naopak nechte deštníky: není přes ně vidět a jsou všelijak nebezpečné, proto je v areálu nemůžeme tolerovat.

ZDRAVOTNÍCI

I letos máme zřízeny dvě stanoviště zdravotníků. S prvním se setkáte hned ve 24hodinové zóně. Zde je zřízena velká lékařská ošetřovna. Ta se o vás postará v případě jakéhokoliv problému – funguje permanentně. Pokud budete mít jakýkoliv problém během noci ve stanovém městečku, pomoc najdete právě zde! Ošetříme vás na místě nebo přivoláme sanitní vůz a zajistíme převoz.

V areálu je zřízena menší lékařská ošetřovna – na stejném místě jako každý rok. Tato slouží jako první pomoc a ošetřovna pro “štípnutí od komára“ a podobně během otvíracích hodin Festivalparku. Pokud potřebujete uschovat své medikamenty v chladnu, domluvte se prosím s naší zdravotní službou.

Nezapomínejte na pitný režim – tedy nealkoholický. V areálu bude dostatečné množství festivalové vody a pitná voda je i v umývárnách. Zní to až dětinsky, ale v roce 2010 byla dehydrace jednou z nejčastějších důvodů návštěvy zdravotníků.

BEZPEČNOST

I letos se o vaše pohodlí a informovanost bude starat 250 pracovníků ochranky, kteří se vystřídají na 170 pozicích. Opět použijeme termokamery, které nejen monitorují neoprávněný vstupu do areálu, ale zároveň se starají o vaši bezpečnost.

Pro neznalé: to, že pracovníci security drží oplocení tzv. pitu před pódii a brání jeho provalení v době např. The Prodigy, není důkazem podcenění situace, ale naopak promyšlené organizace a koordinace se security manažery našich headlinerů. To samé platí pro „vytahování“ lidí z kotle do nášlapů: nejde o řešení následků nezvládnuté situace, nýbrž přesně naopak prevenci.

Velmi bedlivě během všech koncertů sledujeme dění v circle a mosh pitech. Pomůžeme, když je třeba – například, když se vám v tlačenici udělá nevolno. Přesto vás všechny prosíme, abyste byli ohleduplní k lidem, kteří stojí (paří) vedle vás.

Vylepšili jsme ostrahu stanových městeček a parkoviště. Vloni jsme měli nahlášeny pouze 2 krádeže během festivalu, Věříme, že díky stálé přítomnosti preventivních hlídek bezpečnostní služby tento výsledek zopakujeme i letos.

Přesto zdvořile žádáme, abyste svým přístupem napomohli zmenšení rizik. Nechte doma notebooky, šperky a další cennosti, případně si je odložte v úschovně. Před vstupem do areálu bude jak klasická Úschovna (legendární Kus ..ovna), tak uzamykatelné boxy, které provozuje T-Mobile. Auto není trezor, na to obzvlášť upozorňujeme!

Prosíme, respektujte pokyny koordinátorů ve stanovém městečku i na parkovišti. Stavte stany a parkujte tam, kde vám bude určeno. Nejen, že tím ulehčíte život „těm za vámi“, ale třeba se vám bude i lépe vyjíždět či vycházet.

Při vstupu do areálu festivalu, prosíme, umožněte prohlídku zavazadel a kontrolu handstripů. Nevnášejte do areálu zbraně, drogy, laserové „hračky“, profesionální fotografické aparáty a záznamovou techniku bez akreditace, nápoje, jídlo a další zakázané předměty – viz piktogramy a pokyny pracovníků security u vstupů.

U návštěvníků se zvláštním zdravotním režimem (dietou) je situace samozřejmě jiná, tam budeme postupovat individuálně – obvykle si např. celiaci ukládají jídlo ke zdravotníkům. Nechte doma cennosti a také své mazlíčky – myslíme zvířecí. Do areálu je nelze vpustit, což platí především pro psy.

FOTOGRAFOVÁNÍ

Na festivalu je povoleno fotografovat profesionálními fotoaparáty pouze předem akreditovaným fotografům. Ostatní si mohou vnést pouze neprofesionální automatické fotoaparáty – kompakty, které nebudou používány s externím bleskem.

Ano, můžeme se tomu v době kvalitních fotoaparátů na mobilech divit… Dané opatření je však zavedeno z důvodu smluv a omezení ze strany některých účinkujících, především headlinerů. Upozorňujeme, že i letos na RfP vystupují kapely, pro které může být oslnění bleskem důvodem k předčasnému ukončení produkce.

HASIČI

Ještě pár slov k přítomnosti hasičů v areálu. Jsou totiž velkými pomocníky v každém počasí. V dešti čerpají vodu z míst, kde se vytvoří laguny, ve vedru skrápějí prašnou zemi i horké hlavy. Velmi rádi využíváme služby osvěžení kotle pod pódiem, ovšem musíme respektovat, že některé kapely si to během své produkce nepřejí.

Hasiči však především zajišťují požární bezpečnost celé akce – a proto, aby se mohli věnovat jen příjemnějším činnostem, prosíme, dodržujte zákaz rozdělávání ohňů v celém areálu, všechny druhy kempů nevyjímaje. Budeme tolerovat malé grily na dřevěné uhlí, jednocestné grily, malé grily na plynovou bombičku i louče.

Ještě dvě poznámky na závěr: při ochraně vás, našich návštěvníků, spolupracujeme s Městskou policií i Policií České republiky. Pokud byste měli pocit, že se kolem stanového města či dokonce v něm, případně na parkovištích pohybuje podezřelá osoba, kontaktujte nás na telefonu 602 782 587. Je lepší 10x zavolat kvůli „špatnému pocitu“ než nechat bez povšimnutí skutečné přestupky či dokonce trestné činy.

A za druhé: nenechávejte při odjezdu z festivalu změření zbytkového alkoholu na policejních hlídkách a pořiďte si tester. Nejde o zkušební „foukání“, ale o regulérní silniční kontrolu, jež by mohla skončit ztrátou řidičského průkazu. Jednorázové testery stojí pár korun a můžeme tuto investici vřele doporučit!

diskuze

  • Buď první kdo napíše!
ver. 5.0 Generováno : 10.06.2023 6:09 © 2003 - 2023 Intercop | 2007 - 2023 design inspirated by Hedesign