Senzaparty.net | festivaly | RfP: Na RfP se zastaví MacBeth, loutky i industriální show

nejzobrazovanejší fotoreporty minulého dne

22.08.2009 Letiště Hradčany [CL] MIMOŇSKÉ Války XV.
19.07.2014 Pod kaďanským hradem [CV] Vysmáté léto Kadaň
02.12.2009 ULeguana [UL] Vítání prvňáčků
 

RfP: Na RfP se zastaví MacBeth, loutky i industriální show

28.6.2012 16:22 Pepíno | festivaly
 

Každý den mezi 17. a 18. hodinou projde Festivalparkem nepřehlédnutelný průvod divadelníků, performerů, hudebníků i loutkářů. Na letošním RfP totiž vznikne plnohodnotná divadelní aréna!

V letošním roce bude každý z divadelních ansámblů „hospodařit“ na vlastní scéně či stanovištěm se společným hledištěm. Chybět nebudou ani spektakulární show jako třeba představení na ozvučeném alegorickém požárním voze, fireshow i excentrická pohybová představení.

Úsměvné i hravé zážitky tak během třech festivalových dnů nadělí při svých autorských počinech osvědčené soubory jako Kvelb, Studna, Spitfire Company a letos v premiéře i kočovníci ze souboru Koňa a Motora.

Nekonvenční projekt Traffic Dance se představí hned ve dvou premiérových obměnách – Drums a Show CZ. Půjde dost možná o jedny z nejvykřičenějších performancí letošního divadelního programu. Na ohňovou show a revoluční náladu na střeše starého hasičského vozidla si jistě vzpomene každý z návštěvníků loňského RfP.

Festivalové noviny loni popsaly show takto: „Pouliční divadlo Traffic Dance (Join the Revolution) plné perkusivních rytmů druhý festivalový den Rock for People dobře charakterizovalo. Když po sedmé hodině vyjel starý hasičský vůz ověšený bubeníky a dydžejem, také opentlený tanečníky a usměvavými lidmi, do ulic Festivalparku, shrnul tak do malého prostoru vše, co letošní Rock for People provází. Hudbu, její rozmanitost, radost, barevnost, hravost.“

Tentokrát je projekt rozdělen na dvě části – festivalová premiéra Drums bude postavena na živé industriální bubenické show. Bicí, perkusní varhany, speciální závěsné bubenické plošiny a na nich zavěšení bubeníci slibují další nebývalý zážitek. Do rytmů hudby, která byla složena na motivy skupiny Cocotte Minute, která na RfP letos dorazí i naživo (na Večírek 3. 7.), budou dovádět tanečnice s barely i šílený DJ.

Show CZ bude premiérou české verze hudebně-divadelního představení plné ohňové show, revolučního nadšení, alternativního pohybového divadla a hořících křídel. Představením se prolínají úryvky textů Baracka Obamy doplněné poetismem beatnického guru Alana Ginsberga. Za kreativním projektem stojí pozoruhodný ansámbl Spitfire Company, který většinu svých představení realizuje ve spolupráci s pražským Palácem Akropolis.

Divadelní spolek Kvelb má po vzoru minulého roku připraveny další díly loutkového televizního seriálu První, Český, Nekonečný, Festivalový, loutkový seriál o Eulálii a Celestýnovi, kde veškeré scény vzniknou teprve na místě za přispění momentální atmosféry a diváků. Diváci se mohou těšit na proces bleskové improvizace recesisticky laděné performance, která nabídne humorný a satirický pohled na telenovely a jiné nekonečné žánry, navíc denně se seriálovou obměnou.

V závěru na ně čeká i soutěž o dary. Dalším počinem z kreativní dílny Kvelbu je performance pojmenovaná Nautrilus ZŮM. Přesněji řečeno půjde o vědeckou expedici do festivalového reje na největší tříkolce v Čechách, na jejímž konci čeká celkové vyhodnocení „vzorků“. Obřího desetimetrového anděla pak ansámbl představí během hry Naděje zrození. Že by alegorie k Angel Dust, legendárního alba Faith No More?Senzaparty.net


S repertoárem inspirovaným klasickými shakespearovskými majstrštyky přijede na RfP letos poprvé Divadlo Koňa a Motora. Snahou uskupení, které navazuje na linii klasického kočovného pouličního divadla, je kulturní oživení míst. Pod jeho taktovkou to na RfP nepochybně ožije dvojnásob. Stálí členové spolku Markéta Dvořáková, Adriana Máčiková, Marie Švestková, Michal Hába a Šimon Spišák předvedou tři Shakespearovy hry, avšak v razantních úpravách.

Kultovní Macbeth o zničující mocichtivosti bude okořeněn punkem sibiřských čarodějnic, příběh původní dánské legendy Amlet, podle níž Shakespeare napsal svého Hamleta, bude vyobrazen v prapůvodní vikingsky kruté a seversky nehostinné podobě. V Othellovi zas odhalí podobenství starého textu o síle politické či rasové demagogie s nadčasovou – tedy i dnešní platností.

Každodenní program souboru Koňa a Motora bude otevřen v poledne představením Polední Orloj a Půlnoční Orloj jej o půlnoci uzavře. Publikum se může nechat denně překvapit poloimprovizovanými scénkami z celého dne, které se budou vztahovat k dění na festivalu, včetně festivalového života kočovných divadelníků.Senzaparty.net


Lahůdkou se stane maringotka - příbytek kočovníků – v níž budou probíhat scénky během celého dne. O přirozeném životě kočovníků bude možné se leccos dozvědět i v rámci spontánních miniscének, které budou průběžně k vidění na různých místech po Festivalparku.

Především na dětskou část festivalových návštěvníků myslí divadelní spolek Studna, jenž především v odpoledních hodinách odehraje pohádky Princ Jaromil, Kocour v botách nebo O Všudybylovi, ve večerních pak Zakletou princeznu nebo Bajky.

Nebudou chybět loutky, vyřezávané scény, hudba, žonglérské umění a spousta fantazie. Poutavým příběhům pohádek i bajek nechybí stará moudrost, která zapůsobí nejen na děti, ale i na dospělé.

diskuze

  • Buď první kdo napíše!
ver. 5.0 Generováno : 10.06.2023 5:57 © 2003 - 2023 Intercop | 2007 - 2023 design inspirated by Hedesign