Senzaparty.net | festivaly | RfP: Proti horku budeme bojovat stínem i hadicemi

nejzobrazovanejší fotoreporty minulého dne

19.07.2014 Pod kaďanským hradem [CV] Vysmáté léto Kadaň
24.07.2015 areál Vesec [LB] Benátská! 2015 - den druhý
23.07.2005 viz. popis [DC] Kytlice - III.část
08.04.2016 Zimní stadion [UL] Euro Hockey Challenge 2016 (Česko - Německo)
 

RfP: Proti horku budeme bojovat stínem i hadicemi

29.6.2012 20:53 Pepíno | festivaly
 

Přes 12 tisíc míst krytých před sluncem (i eventuální přeháňkou), nažhavení hasiči s kropicími vozy a hadicemi, vodní osvěžovna a všude dostatek hubiček. Ehm.. Vod za hubičky. Na vedro jsme připraveni!

Každým dnem se předpověď počasí zlepšuje. Výhled na tři až čtyři dny plné slunce a vysokých teplot je pro většinu z nás fajn, ale... Abyste si Rock for People pořádně užili (tzn. bez úžehu a dalších nepříjemností plynoucích z pobytu na přímém slunci), připravili jsme pro vás vedle bezpečnostního manuálu i krátké informační shrnutí a pár doporučení.

Předně: lidé, pijte! Zdravotníci doporučují vodu či chlazené čaje, my s oroseným čelem dodáváme - i pivo či koktejly v rozumné míře. Obé si klidně nechte na večer: v areálu i kempech bude dostatek koryt s pitnou vodou. Stejně tak bude pravidelně zásobený obchod s vodami za hubičku. Teplotu ze sedmého schodu negarantujeme, ale "předražené vody na čaj" se vám od nás nedostane!

Koryta (umývárny) s ohledem na očekávané teploty doplníme hasičskými vozy s kropením a hadicemi. Pánové a dámy z požárnického sboru kohokoliv rádi a odborně svlaží...

Tzv. Do-It-Yourself ochlazení můžete pak sami absolvovat v osvěžovnách na runwayi, kde bude voda tryskat v pravidelných intervalech (v rytmu Skrillexe). Osvěžovnou máme na mysli vodotrysky, nikoliv výčepy, ač i těch bude hodně přes sto s kapacitou kolem 3 000 míst na sezení (pod střechou či slunečníky). Pod střechou na stagích, hangárech či stanech máme hodně přes 12 000 míst - i do těch se lze před sluncem (nebo přeháňkou) schovat.

Nezapomeňte na krémy s adekvátním UV filtrem, sluneční brýle, pokrývky hlavy, ramen... Pokud si těmito prvky nechcete kazit fit-out, aspoň si máčejte vlasy.

A teď to podstatné: pokud byste na sobě (nebo na svých známých) začali pozorovat příznaky úžehu jako nevolnost eskalující ve zvracení, bolesti hlavy, zvýšené teploty, kontaktujte nejbližší pracovníky bezpečnostní služby nebo zdravotnickou službu. Zdravotní služba má zázemí hned na dvou místech a na obou se vám dostane potřebné péče.

Prosíme v této souvislosti o dvě věci: nepodceňujte slunce a dívejte se kolem sebe. Na Rock for People s námi bude být řada lidí, kteří nepřijedou v partě, a vaše bdělost je může ochránit před vážnějšími komplikacemi. Předem za obé děkujeme!

A poznámka na závěr: nelze vyloučit krátké, intenzivní bouřky provázené silnými poryvy větru. Dbejte proto na kvalitní ukotvení vašich stanů a nenechávejte v jejich okolí žádné předměty, jež by vám mohly ufouknout, případně ofouknout...

O aktuálním vývoji počasí vás budeme informovat na všech našich kanálech, mobilní aplikace nevyjímaje.

Nebo se můžete podívat na precizní předpověď od yr.no.

diskuze

  • Buď první kdo napíše!
ver. 5.0 Generováno : 05.06.2023 1:37 © 2003 - 2023 Intercop | 2007 - 2023 design inspirated by Hedesign