Senzaparty.net | festivaly | RfP: Následky jsme zvládli, pátek se rozebíhá

RfP: Následky jsme zvládli, pátek se rozebíhá

6.7.2012 16:07 Pepíno | festivaly
 

Vážení návštěvníci festivalu, po noční bouři jsme zajistili vše pro zdárné pokračovaní festivalu pátečním programem v plné šíři. Umožněn bude vstup i lidem s jednodenní páskou ze čtvrtka 5. 7.

Srážka dvou frontálních systémů s následným silným deštěm způsobila poškození techniky skupin Faith No More a Orbital – proto nebylo možné, aby ve čtvrtek vystoupily. Kapely nemohly vzhledem k dalším nasmlouvaným koncertům mimo ČR vystoupit v dnešním termínu.

Vedení festivalu Rock for People odhaduje dosud zjištěné ztráty na miliony korun. Zásadní ale bylo a je zajištění bezpečnosti vás, návštěvníků. Aktuálně nemáme hlášená žádná vážná zranění (do nemocnice v Hradci bylo převezno 25 osob; nejtěžším zraněním byla fraktura nohy a lehký otřes mozku); od pátečních 11.00 je Festivalpark v provozu.

Během noci se podařilo zajistit poškozená místa. Ta, do nichž je zakázaný vstup, jsou označena páskou nebo přítomností členů security. Respektujte tato opatření ve vlastním zájmu.

Prosíme vás o trpělivost a spolupráci. Vedení festivalu RfP

Děkujeme čtyřem stovkám lidí ze security, produkce, hasičů i záchranářů za operativní a efektivní zásah. V první fázi, kdy jsme neměli informace o síle a délce bouře, byli všichni návštěvníci odkázáni mimo dopadové plochy stagí, případně stanů. I proto byli lidé vymísťováni z areálu, kde byla nejmenší rizika úrazu. V druhé fázi, kdy se potvrdily informace o slábnoucí bouři, byli návštěvníci do areálu postupně vpouštěni; naopak bylo nutné vyklidit všechny stany, u nichž bylo identifikováno riziko statického poškození. Kolem půlnoci, po několika výpadcích proudu, se situace podařila stabilizovat.
Budiž malou satisfakcí, že profesionální opatření následující po smršti ocenili i Faith No More, jejíž členové vyslovili nad neuskutečněným vystoupením velkou lítost a pozdravy všem fanouškům.

diskuze

  • Buď první kdo napíše!
ver. 5.0 Generováno : 10.06.2023 6:44 © 2003 - 2023 Intercop | 2007 - 2023 design inspirated by Hedesign