Senzaparty.net | festivaly | RfP: Děkujeme vám i kapelám - byli jste hlavní vzpruhou!

RfP: Děkujeme vám i kapelám - byli jste hlavní vzpruhou!

8.7.2012 20:56 Pepíno | festivaly
 

Milí (a nejlepší) festivaloví návštěvníci, vzpomínáte si, když jsme vás po loňském ročníku označili s ohledem na nevlídné počasí za jeho hvězdy?

Jaký přídomek bychom vám pak ale měli po dvou větrných a dešťových smrštích a další preventivní evakuaci přisoudit letos? Energetické zdroje, tahouni, řiditelé atmosféry, jedničky s hvězdičkou…?

Za celý organizační tým nemírně děkujeme za nejnáročnější, ale nezapomenutelný ročník. Doufáme, že většina z vás, a sjelo se vás přes 30 tisíc, nám 18. Rock for People potvrdí složení zkoušky z dospělosti. Bez přírodních dramat se příští rok obejdeme, bez vás nikoliv. Ještě jednou děkujeme za trpělivost, spolupráci i skvělé zážitky a atmosféru.

Úspěšnou post-festivalovou rekonvalescenci a těšíme se na shledání zase za rok! I když, kdo ví – třeba se uvidíme ještě dříve při plnění určitých restíků -)

Prima léto, Michal Thomes, Petr Fořt a celý tým RfP

S díky nesmíme zapomenout ani na hudebníky, kteří měli nebývalé pochopení pro změny programu v důsledku extrémů počasí. Na prvním místě děkujeme Davidu Kollerovi a Báře Polákové, kteří na RfP přijeli podruhé v náhradním termínu, odehráli skvělý koncert a podařilo se jim po preventivní evakuaci znovu navodit báječnou festivalovou atmosféru. To samé platí i o Monkey Business, MIG 21 a Horkýže slíže, podobně jako Dreadzone, kteréžto kapely nám vyšly vstříc s časovým posunem. Děkujeme rovněž reakcím a pochopení muzikantům i agentům skupin Faith No More, Orbital, Refused, The Kooks i Irie Révoltés, jejichž koncerty musely být zrušeny buď kvůli poškozené technice nebo s ohledem na nouzový stav v důsledku riziku silných bouří. Všem kapelám byl vyplacen honorář ve 100% výši, všechny vyjádřily svou lítost a pozdravy českým fanouškům, stejně jako respektovaly a podpořily naše (těžké) rozhodnutí.

Naše poděkování platí i pro všechny české a slovenské kapely, jež nemohly kvůli přerušení vysokého napětí během úterní bouře vystoupit na Večírku. Skvělě se zachovali i všichni DJs, jimž se povedlo z minuty na minutu získat RfP opět skočné festivalové tempo.

Zvláště chceme vyzdvihnout přístup Skrillexe a Crystal Castles. Prvně jmenovaný stál natolik o vystoupení před vámi, že - po pečlivé technické obhlídce - po odeznění čtvrteční smrště obratem zahájil náhradní set na YouTube stage. A užil si jej naplno společně se 7000 lidmi ve stanu a stejným počtem kolem něj.

Čas vystoupení Crystal Castles byl laděn na minutu dlouho dopředu proto, že tuto dvojici ihned po vystoupení na RfP čekala patnáctihodinová cesta do Milána. U nás i přes 50minutový posun přetáhli o své vůli domluvenou délku o deset minut, vytvořili ohromný kotel, nadchli přes deset tisíc posluchačů a ... na cestě z Hradce se jim nad ránem rozbil autobus, kterým cestovali. Zatímco návštěvníkům RfP Crystal Castles vyšli vstříc, milánští o jejich koncert přišli.

Z výše uvedeného vyplývá, že nazývat muziku showbusinessem je zavádějící: stále je totiž množství kapel, pro které je hudba hlavně show (pro fanoušky) a nikoliv byznysem. Respekt!

diskuze

  • Buď první kdo napíše!
ver. 5.0 Generováno : 10.06.2023 6:59 © 2003 - 2023 Intercop | 2007 - 2023 design inspirated by Hedesign