Senzaparty.net | festivaly | RfP: Rádi pro vás objevujeme, třeba synťáky Thumpers!

nejzobrazovanejší fotoreporty minulého dne

19.07.2014 Pod kaďanským hradem [CV] Vysmáté léto Kadaň
24.07.2015 areál Vesec [LB] Benátská! 2015 - den druhý
23.07.2005 viz. popis [DC] Kytlice - III.část
08.04.2016 Zimní stadion [UL] Euro Hockey Challenge 2016 (Česko - Německo)
 

RfP: Rádi pro vás objevujeme, třeba synťáky Thumpers!

4.12.2013 13:52 Pepíno | festivaly
 

Abychom vás navnadili na letní Rock for People a potvrdili tu drzejší část dramaturgii festivalu, s radostí oznamujeme jarní koncert britského indie/synth popového dua Thumpers, kteří 1. dubna zavítají do pražského Futura.

Že je neznáte? To jsme u Chloe Howl slyšeli před letošním RfP též, a kolik z vás si ji odvezlo jako objev roku... Vstupenky za lidových 300 korun už v prodeji!

Fandové i znalci britské scény prorokují tomuhle pozitivně naladěnému duu, pozici jednoho z největších překvapení příští klubové a festivalové sezóny. Stage už sdíleli třeba s Two Door Cinema Club a jejich debutové album "Galore", které vyjde v březnu, je netrpělivě očekáváno nejen fanoušky, ale i kritikou.

Marcus Pepperell and John Hamson Jr. se setkali poprvé ve svých jedenácti letech ve škole v Shakespearově rodném Stratfordu nad Avonou. Ještě před odchodem do Londýna na univerzitu hráli v několika kapelách. S dalším kamarádem založili alt-indie popovou kapelu Pull Tiger Tail, která zaujala již tehdy silnými melodiemi, podpořenými moogovskými (pa)zvuky a údernými beaty.

Pak se jejich cesty rozešly: Hamson hrál na bicí v neofolkových Noah and the Whale a později přešel k baskytaře a perkusím v kapele Friendly Fires. Pepperell mezitím cestoval po Jižní Americe, ale oba přátelé byli i nadále v kontaktu.

Thumpers se tak rodí v roce 2011 a první úspěšné tracky vznikají po e-mailech. "Sound of Screams" se objevil online v dubnu 2012, v září poprvé vystupují na vyprodaném koncertě v klubu Sebright Arms v londýnském Hackney. Debutový singl "Dancing's Done" zaujal přední londýnské rozhlasové DJe, a rychle získal podporu renomovaných stanic BBC 6, BBC 1, Xfm a Amazing Radio. Úspěšné přijetí se dostává i druhému EP "Unkinder". Thumpers se stávají nepřehlédnutelným fenoménem ostrovní hudební scény a jejich energií nabité koncerty se stávají událostmi.

Díky čilé dramaturgii týmu Rock for People se 1. dubna 2014 v pražském Futuru budete příznačně moci přesvědčit i vy, že Thumpers představují jednu ze zajímavých cest pro budoucnost kvalitního rocku a popu nejen na britských ostrovech.

http://thumpers.co/
https://soundcloud.com/thumpers
https://twitter.com/thumpers
http://www.youtube.com/user/worldTHUMPERS
http://instagram.com/thumpers

 

diskuze

  • Buď první kdo napíše!
ver. 5.0 Generováno : 05.06.2023 2:10 © 2003 - 2023 Intercop | 2007 - 2023 design inspirated by Hedesign