Senzaparty.net | festivaly | RfP: Kotrmelce s Asian Dub Foundation a Molotov Jukebox

nejzobrazovanejší fotoreporty minulého dne

19.07.2014 Pod kaďanským hradem [CV] Vysmáté léto Kadaň
24.07.2015 areál Vesec [LB] Benátská! 2015 - den druhý
23.07.2005 viz. popis [DC] Kytlice - III.část
08.04.2016 Zimní stadion [UL] Euro Hockey Challenge 2016 (Česko - Německo)
 

RfP: Kotrmelce s Asian Dub Foundation a Molotov Jukebox

6.3.2014 11:33 Pepíno | festivaly
 

K oslavám patří ti, s nimiž je nám příjemně. Neplatí to jen o výkonu na pódiu, ale i o chování v backstage.

Proto jsme k 20. narozeninové tabuli pozvali dvě kapely, které už vás i nás v minulosti potěšili a s radostí jsme na ně vzpomínali: Asian Dub Foundation a Molotov Jukebox.

Asian Dub Foundation
Energický, sociálně i politicky angažovaný mix reggae, jungle, drum'n'bassu, dancehallu, ale i punku - to jsou u nás populární Asian Dub Foundation, jejichž první koncert před českým festivalovým publikem kdysi proběhl právě na RfP v Českém Brodě.

Kapela vznikla v roce 1993 díky nadaci Community Music, zabývající se prací s mladými hudebníky zejména ze sociálně komplikovanějších komunit a etnických menšin. ADF si získali celosvětové renomé díky energické muzice, v níž se mísí přehršle vlivů od taneční elektroniky po bengálský folklór. A samozřejmě také díky jasnému a nekompromisnímu protirasistickému postoji, mnohdy velmi kritickému k západnímu světu.

Ať už vám jejich politické postoje konvenují více či méně, energie rytmus a drajv vás jistě spolehlivě rozparádí i na letošním RfP.

http://youtu.be/ntv1EIukbag
http://youtu.be/EqImlp6cKOA
http://youtu.be/iTg7CVWmhKs
www.asiandubfoundation.com
www.facebook.com/asiandubfoundation
www.youtube.com/asiandubfoundation1

Molotov Jukebox
Pamětníci rádi potvrdí, že smečka Molotov Jukebox patřila v roce 2012 k největším překvapením Rock for People. Šestičlenný band plný výbušné energie, v čele s charismatickou zpěvačkou a akordeonistkou Natalií Tenou, nazývá svůj styl s vtipným nadhledem GypStep. A skutečně! Kapela s nenapodobitelnou nonšalancí proplouvá hudebními vodami od cikánských melodií přes swing až k dubstepu a žongluje přitom dovedně i s prvky calypsa, latin-soulu nebo diska.

Nadšeného přijetí se jejich vřelému projevu dostalo jak v domovské Británii, tak na festivalech v celé Evropě i Latinské Americe. Letos opět přijede svůj status skvělých festivalových bavičů potvrdit na hradecké letiště. A pro ty, co ještě nevědí, zapomněli nebo si nejsou jisti: Natalie Tena je opravdu onou výtečnou britskou herečkou, známou zejména rolí Nymfadory Tonksové z filmů o Harry Potterovi či ze série Hra o trůny…

http://youtu.be/pFA5KotmEiI
http://youtu.be/8bJqNR0nrUE
http://youtu.be/KtIgGH9K3dw
www.molotov-jukebox.co.uk
www.facebook.com/mojuband
www.youtube.com/MolotovJukebox

 

diskuze

  • Buď první kdo napíše!
ver. 5.0 Generováno : 05.06.2023 1:15 © 2003 - 2023 Intercop | 2007 - 2023 design inspirated by Hedesign