Senzaparty.net | festivaly | RfP: Bude tvrdo a hutno: We Came As Romans a Emmure

RfP: Bude tvrdo a hutno: We Came As Romans a Emmure

6.3.2014 11:38 Pepíno | festivaly
 

Pokud sdílíte názor, že Tom Odell není zrovna ideální adept na titulku vašeho oblíbeného HC nebo metal zinu, nevěste hlavu.

Od dnešního dne můžete své šéfredaktory umlouvat, aby prostor věnovali metalcoreovým We Came As Romans nebo ještě hutnějším Emmure...

We Came As Romans
Tahle šestičlenná parta, pro jejíž styl se asi nejlépe hodí výraz melodický metalcore, vznikla ve městě Troy v americkém státě Michigan, nedaleko Detroitu, ve kterém je dnes usazena. Po standardním hledání výrazu a změnách se dostává v roce 2009 pod křídla labelu Equal Vision Records a postupně vydává tři alba, z nichž poslední Tracing Back Roots z loňského roku dosáhlo v USA na osmou příčku amerického žebříčku Billboard Top 200 a v kategorii Indie dokonce kralovalo.

Skupině se vyplatila spolupráce s renomovaným producentem Johnem Feldmannem, který kapelu chválí: „Byla to radost pracovat na tomhle albu. We Came As Romans posouvají hranice moderní alternativní hudby, aniž by se zpronevěřili svým kořenům. Jedna z nemnoha nových kapel, která zůstává věrná své základní vizi, a zároveň se vyvíjí po umělecké stránce."

Velkou péči věnuje band také videu, mají jich za sebou již 16, video k písni To Move Is To Grow bude co nevidět atakovat hranici 7 milionů zhlédnutí a loni obdrželo video A War Inside cenu Asociace amerických videorežisérů v kategorii Best Live Performance/Tour Video.

We Came as Romans jsou známí svojí neúnavnou chutí cestovat, jejich turné již několikrát prošpikovala celou Severní Ameriku, projeli UK i Evropu, Austrálii, ale i Rusko, Japonsko, Filipíny a Jižní Ameriku. A takto mladý, ale již zkušený a sehraný band jednoznačně patří i na scénu Rock for People.

http://youtu.be/7OSSI5hgQVo
http://youtu.be/9y7dnaFAKEE
http://youtu.be/sh7n4TvXt5A
www.wecameasromans.com
www.facebook.com/wecameasromans

Emmure
Když vyrůstáte a žijete v newyorském Queensu, musíte jednat podle tvrdé zásady: buď zabiješ, nebo zabijí tebe. A s touhle tvrdostí se vypracovali na špičku deathcoreové metalové scény Emmure v čele s kontroverzním leadrem Frankie Palmerim.

Tvrdě a přímo se vyrovnává s běsy a démony, ale místo různých negativních destruktivních nebo sebedestruktivních způsobů nahromaděnou agresi přetavuje do syrového hudebního projevu, který zaujal auditorium po celém světě. Název kapely odkazuje k anglickému termínu pro zazdění zaživa coby způsobu věznění a obzvlášť kruté popravy.

Kapela působí na scéně od roku 2003, kdy se Palmeri dal dohromady s dvojčaty Joem a Benem Lionetti prostřednictvím internetového předchůdce dnešmích sociálních síti zvaného message board. K nim se po přesunu do NY přidali basista Mark Davis a kytarista Jesse Ketive, kteří jsou v kapele dodnes.

Od roku 2007 vydali Emmure pět alb a k šestému se schyluje letos.
Energická smršť, kterou ze sebe jistě tahle deathcoreová ikona na pódiu RfP vysype, bude jistě stát zato.

http://youtu.be/rwA5PLi6oTI
http://youtu.be/78LJyOUMrD8
http://youtu.be/uwfp3pWndGE
www.emmuremerch.com
www.facebook.com/emmure
www.youtube.com/emmureVEVO

diskuze

  • Buď první kdo napíše!
ver. 5.0 Generováno : 05.06.2023 2:48 © 2003 - 2023 Intercop | 2007 - 2023 design inspirated by Hedesign