Senzaparty.net | festivaly | RfP: Tak do toho ostře řízneme: Biffy Clyro!

nejzobrazovanejší fotoreporty minulého dne

19.07.2014 Pod kaďanským hradem [CV] Vysmáté léto Kadaň
24.07.2015 areál Vesec [LB] Benátská! 2015 - den druhý
23.07.2005 viz. popis [DC] Kytlice - III.část
08.04.2016 Zimní stadion [UL] Euro Hockey Challenge 2016 (Česko - Německo)
 

RfP: Tak do toho ostře řízneme: Biffy Clyro!

6.3.2014 11:42 Pepíno | festivaly
 

Tohle skotské trio patří k nejlepším koncertním kapelám současnosti, a tak je jasné, že se nemohlo vyhnout pozici jednoho z headlinerů letošního Rock for People!

Ti, co zažili vyprodaný listopadový koncert Biffy Clyro v Roxy, dosvědčí, že takový adrenalin, energie a nadšení z hudby se opravdu jen tak nevidí.


Kapela se dala dohromady už v roce 1995. Zpěvák a kytarista Simon Neil tohle období dnes již s nadhledem popisuje: „Tehdy jsme pravděpodobně zněli jako každá kapela, která někdy poslouchala Nirvanu. V podstatě jsme jen zjišťovali, co umí krabička a pedály. A pak jsme na čas trochu zpunkovatěli....“ A výstižně k tomu dodává: „myslím, že ono to chce nějaký čas, než zjistíte, co vlastně chcete. Zpočátku chcete znít jako váš oblíbený band, ale po čase zjistíte, že tou oblíbenou kapelou by mohla být i ta vaše...“V druhé půli devadesátých let si kapely všiml Dee Bahl, který jim v pozici managera pomohl až k podpisu smlouvy s prestižním nezávislým labelem Beggar's Banquet, kde postupně vyšla alba Blackened Sky, The Vertigo of Bliss a Infinity Land. Přestup k Warner Brothers v roce 2007 pak přinesl posun ke zdánlivě mainstreamovějšímu rockovému album Puzzle.Nadšení, časté koncertování a odezva publika je přivedly na pódia velkých festivalů jako Download, Glastonbury, Reading a T in the Park i na pozici oblíbené předkapely takových veličin, jako jsou U2, The Who, Red Hot Chili Peppers, Muse, The Rolling Stones nebo Queens Of the Stone Age.

Vydáním alba Only Revolutions v roce 2009 začíná jejich stále trvající cesta po skutečně hvězdném rockovém nebi, které pokračuje i po vydání Live verze ze stadionu Wembley i dalšího loňského kvalitního alba Opposite. Za vše hovoří fakt, že od roku 2009 posbírala kapela 17 nominací na nejrůznější prestižní britské hudební ceny, z nichž 8 proměnila, včetně vítězství v kategorii Best Live Band za rok 2011 v prestižní anketě BRIT Awards.To, že Biffy Clyro nejsou žádný popík, potvrzují i nadšení recenzenti, kteří po podzimním koncertě psali o tom, že „zvuk v Roxy byl mnohem špinavější než na studiových nahrávkách, sytější a hutnější často vygradovaný takřka hardcoreovými party…” A potvrzuje to i sama kapela: „to, co předvádíme naživo, se podle mě na albu nedá zachytit. Dáváme do toho strašně moc energie. Ve studiu to nelze udělat stejně. Není tam dav pod pódiem, který hraje na koncertech zásadní roli. To napojení s fanoušky vás dostane. Hraničí to s posedlostí, je v tom něco téměř démonického.“ Další recenze mluvili o tom, že „Dokonalý koncert má nové jméno: Biffy Clyro“ nebo, že „Příště na ně v Česku čeká mnohem větší prostor.”A tahle predikce se skutečně vyplnila, Biffy Clyro dostanou na letošním Rock for People prostor skutečně několikanásobně větší!http://youtu.be/UxUb9Yzr1sE

http://youtu.be/myc_RViTHhY

http://youtu.be/mx_LoFBdVUQ

www.biffyclyro.com

www.facebook.com/biffyclyro

www.youtube.com/biffyclyro

diskuze

  • Buď první kdo napíše!
ver. 5.0 Generováno : 05.06.2023 1:42 © 2003 - 2023 Intercop | 2007 - 2023 design inspirated by Hedesign