Senzaparty.net | festivaly | RfP: Lucie ! Lucie !! LUCIE !!!

RfP: Lucie ! Lucie !! LUCIE !!!

6.3.2014 11:51 Pepíno | festivaly
 

Netřeba dalších slov. Nejslavnější, nejznámější a nejuznávanější kapela posledního čtvrtstoletí v ČR završí svůj comeback na Rock for People. Jediné festivalové vystoupení, jasný vrchol line-upu v sobotu 5. července.

Jednodenní vstupenky od 690 korun na Tickets for People - platí nejen na koncert Lucie, ale samozřejmě celý den, který bude pro mnohé výjimečným hudebním zážitkem!


Jubilejních dvacet let oslaví o prvním červencovém víkendu společně se svými fanoušky jeden z nejstarších a největších open air festivalů v České republice - Rock for People. A jak se na takovou oslavu sluší, chybět nebude ani dlouhá řada gratulantů. Své hudební dary předá festivalu i návštěvníkům královna českého popu a rocku, nedávno znovuzrozená (bez floskulí) legendární kapela Lucie. Držitel ceny Anděl v kategoriích skupina, interpret a album dvacetiletí přijede do hradeckého Festivalparku odehrát „celovečerní“ koncert v sestavě: David Koller, Robert Kodym, P.B.CH. a Michal Dvořák.Jejich dlouho očekávaný comeback je po právu označován za jednu z klíčových událostí roku na české hudební scéně, u níž nebudou chybět ani návštěvníci Rock for People. Ten je totiž jediným festivalem, na kterém v rámci svého už téměř vyprodaného, halového turné letos vystoupí. Stane se tak v sobotu 5. 7. a půjde jak o vyvrcholení celého turné Lucie, tak samotného festivalu.„Jsme rádi, že oslava na závěr našeho turné proběhne právě na Rock for People – festivalu, který za dvacet let své existence přivezl bezpočet zahraničních hvězd a díky tomu otevřel publiku, ale i českým hudebníkům dveře do hudebního světa,“ vzkazuje fanouškům Michal Dvořák. V prodeji jsou již jednodenní vstupenky – limitovaná edice 1 000 ks v ceně 690 Kč, poté 3 000 ks za 790 Kč.

Superlativů, které můžeme za poslední čtvrtstoletí vztáhnout k bezesporu legendární české kapele Lucie, je možná víc než hvězdiček na vlajce EU. Její začátky se datují již od druhé poloviny osmdesátých let a jeden z pracovníků tehdejšího legendárního Junior klubu Na chmelnici si dodnes pamatuje, jak mu cestou v noční tramvaji bubeník Jasné Páky David Koller vyprávěl, že teď začal zkoušet s novou partou, která ho velmi baví, a že by si s kamarády z kapely Lucie u nich rád zahrál. Na prvním koncertě bylo něco kolem stovky posluchačů, ale to se mělo již brzy změnit.Lucie využila šance hned po sametové revoluci a k mladistvé energii a schopnosti napsat neomylně hitové písničky začala také vstřebávat pravidla profesionálního showbyznysu, která řadě seskupení té doby nic neříkala. Pracovitost, důraz na perfektní propracování detailů v hudbě i v pódiovém projevu, kvalitní technické zázemí a využití nejmodernějších technologií a také profesionálně vedené public relations Lucii pomohly k postu nejpopulárnější české skupiny přelomu století.Již první singly kapely koncem 80. let ukázaly omračující hitový potenciál a písničky Pár fíglů, Dotknu se ohně a Troubit na trumpety by se nám líbilo jsou dodnes hity známými napříč generacemi.  Od roku 1990 do roku 2002 pak následuje 7 výborných řadových alb, z nichž Černý kočky mokrý žáby z roku 1993 bylo v roce 2010 vyhlášeno albem dvacetiletí.Stovky koncertů, statisíce posluchačů, více než milión prodaných nosičů, nespočet nominací a vítězství v nejrůznějších anketách - to je jasné svědectví toho, že Lucie je po zásluze nejúspěšnější rocková kapela české historie. A to přestože po různých osobních rozporech kapelu postupně opustili P.B.CH., Michal Dvořák i David Koller, což znamenalo v roce 2005 konec koncertování a natáčení.Kapela však ve 20. ročníku cen Anděl zvítězila v kategoriích interpret, skupina a album dvacetiletí a za více než milion prodaných nosičů získala Diamantovou desku. Při předávání těchto cen v roce 2011 se nejslavnější sestava kapely, tedy David Koller, Robert Kodym, P.B.CH. a Michal Dvořák po dlouhé době opět setkala a našla zase společnou řeč.K myšlenkám na návrat pak již nebylo daleko a loni nabral comeback konkrétní tvar a jeho famózní úspěch vzal dech i samotným muzikantům. A tak nezbývá než se těšit z toho, že vydařené rande se stále svěží, ještě ani ne třicetiletou Lucií si můžete dát i na letošním Rock for People.http://youtu.be/h4hvix14NBA

http://youtu.be/J9q_oq6f19E

http://youtu.be/08DlOhdKvwY

http://www.lucie.cz

diskuze

  • Buď první kdo napíše!
ver. 5.0 Generováno : 05.06.2023 1:19 © 2003 - 2023 Intercop | 2007 - 2023 design inspirated by Hedesign